{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÝHRA MÍSTO JASNÉ PORÁŽKY. DOROST BLACK ANGELS DOHNAL MANKO 2:9 PROTI ČESKÉ LÍPĚ

Obrázek ke článku
22. 2. 2020

Dorostencům Black Angels se povedl špičkový výkon. V uplynulém kole nejvyšší soutěže prohrávali v České Lípě už o sedm gólů, ale ani to je nezastavilo a nakonec slavili výhru 10:9. Neuvěřitelný obrat svého týmu přiblížil trenér Jakub Zalubil.

9 : 10
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
3:15:01:9 -:-
Branky: 6. Antonín Stárek, 10. Ondřej Kopič, 13. Jan Zátka, 17. Patrik Volný, 18. Oliver Brodský, 21. Ladislav Pekárek, 22. Ondřej Volek, 30. Oliver Brodský, 34. Ladislav Pekárek - 3. Karel Urban, 33. Marek Čejka, 34. Lukáš Sůva, 36. Tobiáš Hejda, 36. Jan Michálek, 37. Marek Čejka, 41. Marek Čejka, 41. Lukáš Sůva, 43. Lukáš Sůva, 45. Marek Čejka

Česká Lípa sice v utkání s Black Angels inkasovala jako první, ale do konce úvodního dějství se dostala do vedení 3:1. Severočeši si potom ještě upevnili náskok v následující části hry, kterou ovládli 5:0. A na začátku třetí třetiny drželi skóre 9:2. „V zápase se nám dlouho nedařilo. Ztráceli jsme míčky v jednoduchých situacích a Lípa naše chyby trestala,“ popisoval situaci kouč Pražanů Jakub Zalubil.

Před závěrečnou třetinou si však Black Angels začali více věřit. „Hráči uvolnili napětí a šli do toho po hlavě. Začalo nám tam padat úplně všechno, a to domácí celek položilo. Soupeř vypadl z role, což nám pomohlo,“ ocenil Zalubil. Právě psychická úleva a rychlý gól zkraje třetí fáze se podle něj ukázaly jako klíčové věci, která přiklonily utkání na stranu hostů. Pražský tým se trefil osmkrát za sebou a dokončil seznační obrat.

„Jsme rádi, že jsme Lípu porazili. V tomto dorosteneckém ročníku mají šikovné hráče, kteří jsou hodně nebezpeční,“ potvrdil Zalubil. Black Angels navíc jejich sílu v sezóně už poznali, když předchozí dva duely prohráli 4:6 a 2:3. „Pro nás je dobře, že jsme v každém zápase s Lípou podávali postupně lepší výkony. Už minule v Pardubicích jsme málem vyhráli,“ uvedl pražský trenér.

Black Angels ještě ten samý den zvítězili nad Mladou Boleslaví 8:4. Z dvojkola tak získali plný počet bodů a před play-off je čekají už pouze dvě utkání. V nich Zalubilovi svěřenci narazí v sobotu 29. února na Bučis Team a Hradec Králové. „Naším cílem bude navázat na herní pohodu z minulého kola, protože to je před startem play-off to nejdůležitější,“ podotkl kouč.

Zalubil věří, že pokud Black Angels odehrají oba zápasy s maximální koncentrací, připíší si další dvě výhry. „Pak už nás čeká vyřazovací část a tam těžko soudit, co nás potká. Budeme se snažit hrát svoji hru a dostat se co nejdále, jak to půjde,“ doplnil. Kompletní rozpis a bodování první ligy dorostenců naleznete ZDE.


Foto: www.blackangels.cz

Obrázek