{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VYJÁDŘENÍ ČESKÉHO FLORBALU K NEVHODNÉMU CHOVÁNÍ HRÁČEK REPREZENTAČNÍCH VÝBĚRŮ

Obrázek ke článku
15. 6. 2022

Český florbal reaguje na video sdílené hráčkami Veronikou Kopeckou a Karolínou Stůjovou na sociální sítí TikTok. Obě jsou aktuálními členkami reprezentačních celků – Kopecká v širším kádru týmu žen, Stůjová se připravuje na zářijové mistrovství světa juniorek. S ohledem na počínání, které se neslučuje s hodnotami reprezentace, byly obě hráčky vyřazeny z kádru.

Přestože se nejednalo o reprezentační sraz, zakládá si Český florbal na chování členů národních týmů jak na oficiálních akcích, tak i mimo ně. Obdobně reagoval již i klub, v němž obě hráčky působí a od nevhodného obsahu sdíleného videa se distancoval. Prohlášení naleznete zde.  

„Jsem velmi zklamaná. Součástí naší práce s hráči a hráčkami je kromě sportovní stránky i důraz na další aspekty, které jsou nedílnou součástí výkonu a role člena reprezentace. Patří mezi ně mimo jiné životospráva, kondice, mentální příprava i mediální záležitosti včetně chování na sociálních sítích,” říká ředitelka úseku reprezentace a mezinárodního rozvoje Zuzana Svobodová. 

V důsledku suspendace ztratí Karolína Stůjová možnost zúčastnit se nadcházejícího kempu juniorské reprezentace v Milevsku, který je jednou z posledních možností zabojovat o finální nominaci na mistrovství světa. Veronika Kopecká se pak nebude moci účastnit příští akce ženského reprezentačního týmu. „Celá situace je nešťastná. Jsme rádi, když reprezentační hráči a hráčky jsou vzory pro mladé florbalisty a florbalistky, avšak podobné chování není v žádném ohledu vhodným příkladem,” doplňuje Svobodová. Český florbal bude vývoj celé události i další postup dále řešit přímo s hráčkami.

Obrázek