{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VYJÁDŘENÍ ČF KE SPORNÝM MOMENTŮM SUPERFINÁLE FLORBALU 2021

Obrázek ke článku
14. 6. 2021

Vedení Českého florbalu reaguje na události sobotního Superfinále florbalu a zejména v oblasti pravidly nastavených možností využití institutu videa během florbalových utkání.

Superfinále florbalu se snaží držet standard mezinárodních akcí a platných nastavení pro využití videa dle Mezinárodní federace IFF, která jasně stanovují možnosti využití videorozhodčího v rámci florbalových utkání. Dle uvedeného nastavení mohou rozhodčí využít záběry z kamer pouze pro rozhodnutí o tom, zda míček přešel celým objemem brankovou čáru, případně jestli míček překročil brankovou čáru před uplynutím hrací doby na konci třetiny. Na domácí scéně byla samotná možnost využít záběry videorozhodčího poprvé zavedena na Superfinále florbalu 2017, kde ji také rozhodčí využili pro své rozhodnutí.

Pro sobotní Superfinále byla připravena možnost pro rozhodčí tuto variantu využít, ovšem ani v jednom utkání rozhodčí neshledali důvod přesvědčit se v nějaké situaci, zda míček přešel celým objemem brankovou čáru. Pro další momenty byl sice v hale i divákům u televizních obrazovek k dispozici signál ČT s mnoha opakovanými záběry, rozhodčí však na tyto záběry v jakékoliv jiné situaci než výše uvedené, nemohou reagovat.

Zhodnocení Superfinále florbalu v jednotlivých oblastech včetně výkonu rozhodčích podléhá standardně jednotlivým odborným komisím působících pod Výkonným výborem. Vzhledem k tomu, že nové vedení ČF bylo zvoleno před týdnem na Valné hromadě, dosud nejsou rozděleny kompetence jednotlivých členů a tím i vedení oblasti rozhodčích. Výkonný výbor bude projednávat vyhodnocení celé akce i budoucí nastavení pro eliminaci obdobných sporných momentů.

Obrázek