{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÝKONNÝ VÝBOR SCHVÁLIL VZNIK PILOTNÍHO PROJEKTU VÝBĚRU DO 17 LET

Obrázek ke článku
23. 1. 2019

Na svém lednovém zasedání Výkonný výbor schválil vznik národního výběru do 17 let, který navazuje na systém krajských výběrů dorostenců a bude pro letošní sezonu včleněn ve formě tréninků a mezinárodního turnaje do jarní části florbalového kalendáře. 

Komise mládeže a vzdělávání ve spolupráci s Komisí reprezentace a mezinárodního rozvoje připravila pilotní projekt - národní výběr U-17, který přímo naváže na práci s nejtalentovanějšími hráči z krajských dorosteneckých výběrů. Jedná se o nadstavbu k současnému systému práce s krajskými dorosteneckými výběry ve formě mezinárodního turnaje, kterého se dále zúčastní národní výběry U-17 Finska a Švýcarska. Projekt je prozatím schválen pouze pro rok 2019 a jeho cílem je další rozvoj florbalových dovedností u nejtalentovanějších hráčů v dorostenecké kategorii, posílení jejich motivace pro další práci a umožnění mezinárodní konfrontace se světovou špičkou. Projekt zároveň umožní sbírat další zkušenosti a motivovat pro další práci i vybrané talentované trenéry působící u dorosteneckých výběrů, kteří tento národní výběr povedou.

Předvýběr hráčů do národního výběru U-17 probíhal během druhého lednového víkendu při příležitosti turnajů krajských dorosteneckých výběrů, nyní bude následovat série soustředění a celý projekt zakončí již zmiňovaný mezinárodní turnaj. Pilotní projekt v kategorii U-17 předchází i mezinárodnímu vývoji, jelikož Mezinárodní florbalová federace (IFF) zatím pro tuto kategorii nemá zaveden mezinárodní statut.

Realizační tým Národního výběru U-17 byl schválen v následujícím složení:

  • Hlavní trenér: Matěj Klucho (trenér dorostenců a kapitán mužů FBC Liberec)
  • Asistent trenéra: Jan Třískala (regionální metodik ČF, trenér mužů a mládežnických kategorií FBC Kutná Hora)
  • Video trenér: Michal Jedička (trenér mužů a mládeže FbŠ Bohemians) 
  • Mentor trenérů: Joonas Naava (sportovní ředitel Erä Viikingit)

V rámci projektu budou realizovány v průběhu února 2019 čtyři jednodenní soustředění širšího výběru, na jehož základě bude složen historicky první národní výběr v kategorii U-17. Tento výběr se poté zúčastní závěrečného soustředění spojeného právě s mezinárodním turnajem, který se uskuteční v Chomutově 24. - 28.4.2019 v rámci mezinárodního turnaje reprezentačních výběrů juniorek.

Obrázek