{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VYSNĚNÝ TRANSFER! REPREZENTAČNÍ BRANKÁŘKA MÍŘÍ DO ŠVÉDSKA

Obrázek ke článku
12. 9. 2021

Reprezentační brankářka Lenka Remešová mění působiště! Čtyřiadvectiletá gólmanka získala angažmá ve švédské nejvyšší soutěži, nově bude působit v kádru Täby FC.

V celku, které se umístilo v uplynulém ročníku na šesté příčce, se potká s Michaelou Šponiarovou. „Zahrát si v zahraničí byl vždy jeden z mých velkých snů, o kterém se mi ještě před sezonou opravdu jen zdálo. Přesun do Švédska je pro mě tedy jeden ze splněných cílů, zároveň je to však obrovská motivace, cesta a další krok k tomu se zlepšovat," řekla Remešová klubovému webu. 

S klubem byla v kontaktu již delší dobu, ale sama přiznala, že jednání v posledních dnech proběhla poměrně narychlo. „Očekávám, že mě to posune nejen po florbalové, ale zároveň i po osobnostní stránce. Těším se na nové prostředí, lidi, krásnou přírodu, kvalitní florbal a jídlo, prý stojí za to. Bude to pro mě bezesporu obrovská zkušenost, příležitost a výzva, se kterou se, doufám, úspěšně popasuju a budu užitečným článkem týmu," dodává teď již bývalá opora extraligových Židenic.

V loňském ročníku zasáhla Remešová do patnácti zápasů základní části a pomohla Židenicím k postupu do play-off, v němž brněnské florbalistky potrápily Tatran. Nejvyšší českou ženskou soutěž opouští po pěti letech. Na červnovém herním soustředění ve finském Eerikkilä si pak rodačka z východních Čech připsala reprezentační debut.


​​

Obrázek