​​​​

VYSOKÁ VÍTĚZSTVÍ PRO VÍTKOVICE A CHODOV, BOHEMIANS PŘETLAČILI NOVÁČKA

20. 9. 2019

Druhé kolo Extraligy žen se konalo v neobvyklém termínu. Všech dvanáct účastníků soutěže odehrálo své zápasy v pátek večer, kdy byly k vidění zajímavé výsledky. Bez problémů vyhrál Chodov v derby nad Tigers Jižní Město nebo Vítkovice nad Židenicemi. Za Ostravanky se hned sedmkrát trefila Barbora Husková. Nováček Bulldogs Brno potom doma potrápil favorizované Bohemians.

Úřadující mistryně z Vítkovic zaznamenaly druhý úspěch v sezóně, když si jasně poradily se Židenicemi. Na výhře 13:2 se nejvýrazněji podílela Barbora Husková, která dala neuvěřitelných sedm branek. V osobních statistikách se umístila hned za ní Dominika Buczek s jedním gólem a čtyřmi asistencemi. Židenice tak zůstávají po dvou duelech na ostravské půdě (proti FBC Ostrava a Vítkovicím) bez bodů.

Derby na Jižním Městě mezi Tigers a Chodovem mělo jasného vítěze. Už v první minutě otevřela skóre utkání Gabriela Tožičková a zahájila kanonádu ve prospěch chodovského týmu. Na konci druhé třetiny to bylo už 1:9 v neprospěch Tigers a během poslední části se zápas pouze dohrával. Ke třem bodům přispěly hattrickem Karolína Suchá a Martina Řepková (obě 3+1).

Roli favorita stoprocentně naplnilo FBC Ostrava, které se představilo v Olomouci. Družstvo hostů vyhrálo každou třetinu a celkově se radovalo z vysoké výhry 10:1. „Od půlky duelu jsme hráli do hluboké obrany a nebylo to úplně ideální. Přesto si myslím, že vzhledem k obrazu hry je výsledek k domácím ještě milosrdný,“ vystihl ostravský trenér Jakub Robenek. Tři body jdou také na konto Jičína, když porazil 8:4 Liberec. Důležitá byla hlavně prostřední část hry, kdy Východočešky skórovaly hned třikrát.

Hráčky Bohemians zvítězily v Brně, kde je čekal nováček letošního ročníku Bulldogs. Přestože se domácí tým nepříjemně dotahoval, nakonec manko už nedohnal a podlehl zkušenějšímu soupeři 4:6. „Nejprve musím ocenit výkon soupeře, který dokázal celý zápas aktivně a efektivně napadat. Jsme rádi, že odvážíme tři body, ale jednoduché to nebylo,“ vyjádřil se kouč Pražanek Tomáš Grigar, pro něž jde o druhý úspěch v sezóně.

Naopak na vůbec první body v základní části dosáhl Tatran Střešovice. Ten v prostředním dějství strhl na svoji stranu bitvu s Panthers Praha a celkově vyhrál při skóre 7:3. Tři góly si připsala střešovická Lucie Želízková, kterou doplnila brankou a přihrávkou Barbora Zabavská. Díky tomuto výsledku se Tatran prozatím posouvá na páté místo tabulky.