{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÝVOJ SITUACE OHLEDNĚ COVID-19 VE FLORBALOVÝCH KLUBECH

Obrázek ke článku
22. 7. 2020

Po ostravských ženách a juniorkách, které kvůli nakažení jedné z hráček zamířily do preventivní 14denní karantény v pátek, řeší podobnou situaci i další superligové a prvoligové týmy zejména se sídlem v Praze. Všechny kluby jsou v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a řeší následné postupy.

Jako první musel situaci s onemocněním jedné z hráček řešit klub FBC Ostrava. Po informování o první nakažené zamířily kádry žen a juniorek do preventivní 14denní karantény, ve které musí zůstat po celou dobu i přes to, že testy všech testovaných hráček dopadly negativně.

Ostravský klub vydal na svých sociálních sítích přesný postup řešení, který může ostatním klubům případně pomoci v případě, že se dostanou do podobné situace. Podívat se na celý příspěvek a postup FBC Ostrava můžete ZDE.

Karanténa byla v pondělí nařízena také v Black Angels, kde se prokázalo několik nakažených a po kontaktu s krajským hygienikem byli do karantény umístěni všichni hráči mužů a junioři, kteří se s nakaženými setkali. Pokračování tréninkového procesu ostatních kategorií bylo hygienikem povoleno. 

Jednoho či více hráčů, kteří se setkali s nakaženým, řeší také Sparta, Bulldogs Brno, SKV a Karlovy Vary. Informováni byli i pořadatelé jednoho z pražských turnajů, který se odehrál o víkendu. Všechny kluby a organizátoři řeší další postup s krajským hygienikem.

Reagovat museli také organizátoři Kempu talentované mládeže, který probíhal v Jičíně od 15. do 19. července za účasti tří hráček FBC Ostrava, které odcestovaly předčasně domů. Pokračování kempu bylo povoleno po domluvě s krajským epidemiologem a o všech krocích byli informováni rodiče přítomných hráček. Všechny tři hráčky byly následně otestovány a výsledek na COVID-19 měly shodně negativní. 

Situace se dotkne také nadcházejících reprezentačních akcí mužů a žen, které proběhnou od čtvrtka, respektive od pátku. Všichni hráči a hráčky, kteří se setkali s nakaženým, se soustředění nezúčastní a místo nich trenéři nominují jiné hráče.

Český florbal apeluje na všechny kluby a hráče, kteří přišli jakýmkoliv způsobem do kontaktu s nakaženým, aby se co nejdříve obrátili na krajskou hygienickou stanici a řešili další postup s povolanými orgány a nečekali na následný vývoj situace či se snažili najít vlastní alternativní řešení. 

Aktuální informace o situaci najdete také na podstránce Koronavirus včetně kontaktů na všechny krajské hygienické stanice. 

Obrázek