{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


WUFC 2014 | ZAČÍNÁ AKADEMICKÝ ŠAMPIONÁT V SINGAPURU, ČEŠI OBHAJUJÍ TITUL

Obrázek ke článku
17. 6. 2014

​Akademické mistrovství světa zamířilo poprvé od svého vzniku v roce 2002 mimo Evropu a rovnou do exotického Singapuru, kde se odehraje již šestá edice. Ve florbalu zaslíbeném velkoměstě neuvidí světový florbal poprvé, v Singapuru se v roce 2005 odehrálo MS žen, na kterém však české reprezentantky skončily až sedmé. Favority na medaile jsou i mezi akademiky reprezentace čtyř nejsilnějších zemí světového žebříčku, titul z posledního šampionátu v Praze obhajují Češi.

O titul akademického mistra se utká deset reprezentací, které byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin, které se prolnou na začátku play-off. Šanci proklouznout do bojů o medaile však dostane pouze vítěz slabší skupiny MB, ve které jsou vedle domácího Singapuru také Rusko, Korea a nováčci na mezinárodní scéně Čína s Malajsií. Skupina MA je tvořena reprezentacemi velké čtyřky, kterou doplnilo Japonsko.

Základní skupiny AMS 2014:

MAMB
JaponskoČína
ŠvédskoSingapur
ŠvýcarskoMalajsie
ČeskoRusko
Finsko

Korea

Největšími favority na zlatou medaili jsou tradičně obě severské reprezentace. Švédové s Finy si z akademického MS dosud odvezli shodně po dvou titulech a právě česká reprezentace jejich nadvládu před dvěma lety přerušila. "Budeme mít hráče zase delší dobu pohromadě, můžeme znovu zapracovat na herním systému, který v současném reprezentačním cyklu pilujeme a hlavně uvidíme hráče v ostré mezinárodní konfrontaci se Švédskem, Finskem a Švýcarskem během krátké doby a navíc v trochu specifických podmínkách," řekl před odletem reprezentační trenér Radim Cepek.

Rozpis zápasů Česka v základní skupině:

st 18.6. 3:00 Švýcarsko - Česko
čt 19.6. 8:00 Česko - Finsko
pá 20.6. 5:30 Švédsko - Česko
pá 20.6. 13:00 Česko Japonsko

Všechna utkání AMS v Singapuru jsou vysílána živě na voxsports.co/wufc-2014-live

Nominaci českého národního týmu najdete ZDE

Ženského turnaje se české florbalistky neúčastní. Ve dvou skupinách budou bojovat reprezentace Švédska, Finska, Švýcarska, Singapuru, Malajsie a Japonska.

Obrázek