{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


Z MISTROVSTVÍ SVĚTA MÁM SMÍŠENÉ POCITY, ŘÍKÁ MICHAELA KUBEČKOVÁ

Obrázek ke článku
9. 6. 2020

V hlasování o nejlepší juniorku sezony uspěla Michaela Kubečková. Talentovaná hráčka Vítkovic nasbírala přes třicet bodů v Extralize žen, debutovala na ženském mistrovství světa a trefila se na domácím Poháru mistrů. Jendá se o fantastické výkony s ohledem na to, že hrála první rok mezi dospělými.

I když je Kubečkové teprve osmnáct let, už patří k důležitým hráčkám Vítkovic v Extralize žen. Letos měla premiéru v nejvyšší soutěži, kde sezonu zakončila s devatenácti góly a patnácti přihrávkami. „Osobně jsem se svými výkony celkem spokojená. S pomocí spoluhráček se mi dařilo prosazovat i v klíčových zápasech,“ uvedla mladá střelkyně.

Skvělé momenty ukázala Kubečková v závěru základní části, kdy Vítkovicím pomohla k výhrám nad všemi soupeřkami z TOP 4 – ať už šlo o Ivanti Tigers (0+2), Chodov (2+0) nebo Ostravu (1+1). Vítkovice tak i díky ní obsadily první místo tabulky a v každém zápase základní části získaly aspoň bod. Nejhorším výsledkem byla listopadová prohra 3:4 po prodloužení s Ostravankami.

Vítkovice vedly také ve čtvrtfinále proti Střešovicím 2–0 na zápasy, ale série se už nedohrála. „Samozřejmě to je obrovské zklamání, protože play-off a superfinále jsou nejočekávanější části sezony. Naše zdraví a bezpečí je však důležitější. Bohužel si na první boj o titul budu muset počkat do dalšího roku,“ uznala Kubečková. Aspoň drobnou náplastí mohl být lednový Pohár mistrů v Ostravě, kde dala dvě branky a získala s Vítkovicemi bronz.

Juniorka sezony 20219/2020 se představila i na mistrovství světa žen 2019. Na šampionátu zaskakovala za zraněnou Gabrielu Tožičkovou, o nominaci tak přišla už během turnaje a narychlo odcestovala do jeho dějiště ve švýcarském Neuchatelu. Celkem odehrála pět utkání, ve kterých zaznamenala dvě přihrávky. S národním týmem ovšem na medaili nedosáhla.

„Na mistrovství světa vzpomínám s velmi smíšenými pocity. Byly jsme blízko velkému úspěchu, ale nezvládly jsme nejdůležitější zápasy šampionátu. Nakonec je z toho jen obrovské zklamání,“ vrátila se Kubečková ke čtvrtému místu Češek.

Zároveň však nasbírala cenné zkušenosti z dospělého florbalu. Ten je úplně jiný, než měla možnost poznat na bronzovém šampionátu juniorek 2018. „Rozdíl je snad ve všem. Ženský florbal je rychlejší, fyzicky náročnější a na cokoliv je na hřišti mnohem méně času,“ vyjmenovala Kubečková.

Právě své druhé mistrovství světa juniorek měla Kubečková absolvovat v květnu, turnaj se však kvůli koronaviru odložil na září. A jestli se opravdu uskuteční, se má finálně rozhodnout v polovině června. „Nijak zvlášť to neprožívám. Každopádně by mě určitě mrzelo, pokud by mistrovství bylo nakonec zrušeno,“ přiznala.

Pro Kubečkovou by byla velká motivace zabojovat i podruhé o medaili z juniorského šampionátu. Podobného úspěchu totiž nedosáhne úplně každý. Vítkovická útočnice se navíc posunula v hierarchii reprezentace, kde jí nyní patří role zkušené tahounky. „Oproti minulému cyklu se více snažím být lídrem a pomáhat holkám na hřišti i mimo něj,“ podotkla Kubečková.

V mezičase po skončení ročníku si ale od sportu spíše odpočinula. „Měla jsem čas se více věnovat blízkým a přátelům. Asi na tři týdny jsem odjela na chatu mimo signál a maximálně si užívala dny bez florbalu,“ přiblížila Kubečková svůj program. Nyní však už naskočila spolu s týmem do letní přípravy a nemůže se dočkat, až se opět začne hrát.

„Na Poháru mistrů bych chtěla zopakovat stříbrný úspěch z Gävle 2019. A v extralize to je rozhodně titul,“ představila Kubečková cíle do dalšího ročníku.

Obrázek