{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Z NÁRODNÍ LIGY POSTUPUJÍ GULLIVERS BRNO, ROŽNOV A JAROMĚŘ

Obrázek ke článku
3. 5. 2019

Do 1. ligy mužů postupují šampióni obou částí Národní ligy, když tu západní ovládli florbalisté Jaroměře, kteří si ve finále poradili s Orkou Čelákovice 3:1 na zápasy. Na východě dominovali hráči Gullivers Brno, ti ve finále porazili Rožnov 3:0 na zápasy. Třetím postupujícím je poražený Rožnov.

Jaroměř ve velmi vyrovnané západní finálové sérii s Orkou prohrávala 0:1 na zápasy, když Čelákovice zvítězily těsně 9:8. Poté se však již po výsledcích 8:4, 10:9 a 5:4 radoval tým Jaroměře. Finálovými bitvami svůj celek úspěšně provedla zejména produktivní dvojice Petr Hofman a Jakub Kopecký, kteří se shodně vyšplhali na průměr tři a půl bodu na utkání.

Na východě si Brno proti Rožnovu šlo za svým hned od prvního zápasu série, který ovládlo výsledkem 6:2. Když přidalo výhru 5:1, zdálo se, že poslední krok bude formalitou. Opak se ukázal býti pravdou. Rožnov srdnatě vzdoroval, ale i přes mohutný finiš nakonec podlehl 5:6.

Rožnov však nakonec smutnit nemusí, neboť to bude právě on, kdo doprovodí oba vítěze do 1. ligy. Důvodem je sestup Ostravy s Náchodem, tedy dvou týmů spadajících na východ, z 1. ligy.

Obrázek