{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

Z REGIONÁLNÍCH VÝBĚRŮ AŽ DO NÁRODNÍHO TÝMU. OSTRAVSKÝ TURNAJ BUDOU SLEDOVAT TRENÉŘI NÁRODNÍHO VÝBĚRU U17

Obrázek ke článku
3. 1. 2020

Dorostencký výběrový turnaj v moravskoslezské metropoli nebude jen pomyslným prvním sezonním vrcholem této kategorie. Bude zároveň akcí, na niž budou bedlivě dohlížet i trenéři národního výběru U17. Právě v Ostravě si totiž vytipují ve spolupráci s regionálními metodiky a trenéry výběrů jedince, s nimiž budou dále pracovat na speciálních trénincích. Z nich se pak rekrutuje skupina, jež odcestuje na závěrečný mezinárodní turnaj ve Finsku.

Dva tréninky pro českou, tedy západní polovinu republiky. Další dva tréninky pro moravskou, tedy východní polovinu. A následně spojení, na jehož konci bude určen konečný kádr, který odcestuje na mezinárodní turnaj do Finska. Tak bude vypadat jízdní řád nadcházející poloviny sezony pro národní výběr U17.

„Hráči jsou nejprve vytipovávaní regionálními metodiky ve spolupráci s trenéry výběrů a následně sledovaní lodivody národního týmu U17. Vybraní jedinci budou pozvaní na lednové tréninky národního týmu, kde je trenéři poprvé uvidí společně v akci,“ vysvětloval hlavní metodik Českého florbalu Marek Chlumský.

Dva tréninky pro českou část se budou konat 29. ledna v Praze. Totéž čeká i moravskou polovinu, a to o den později v Brně. Z těchto dvou skupin hráčů bude utvořena jedna, jež se sejde 25. února v Praze. „Loňský premiérový cyklus měl určitě velký smysl. Umožnili jsme klukům trénovat půl roku na té nejlepší možné úrovni. Tohle samo o sobě je posouvá o velký kus kupředu. Ve stejném duchu chceme pokračovat i letos,“ doplnil asistent hlavního trenéra výběru U17 Jan Třískala.

Další společné setkání čeká na nominované jedince 7. dubna taktéž v Praze. Ještě před odjezdem na turnaj absolvují soustředění, a to ve dnech 21. až 23. dubna. Znovu v republikové metropoli. „Kluci se budou v průběhu jarního cyklu zaměřovat na konkrétní činnosti v jednotlivých rolích. Konkrétně na zvýšení rychlosti přihrávek, tvorbu prostoru pro své spoluhráče, vytváření tlaku na soupeře a přepínání mezi jednotlivými rolemi,“ objasňoval Chlumský.

24. až 26 dubna se pak výběr U17 zúčastní mezinárodního turnaje této kategorie ve Finsku, kde bude hájit české barvy se lvíčkem na prsou. 

Obrázek