{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZAČAL JAKO NÁHRADNÍK A VYCHYTAL NULU. ČEKAL JSEM, CO SE BUDE DÍT, ŘÍKÁ ZAVADIL

Obrázek ke článku
5. 12. 2019

Neobvyklá situace se stala o víkendu v první lize mužů. Karlovarský brankář Václav Zavadil měl sledovat zápas svého týmu jen jako náhradník, ale už po minutě naskočil do hry. A co víc – ještě udržel čisté konto. Západočeši tak zůstali na čele soutěže s náskokem tří bodů před Kanonýry Kladno. 

Hurrican hostil v neděli Jaroměř, proti které nastoupil v základní sestavě jako gólman Daniel Váradi. Už po minutě a půl se však zranil, když mu na ruku nešťastně spadla branková konstrukce. Proto nezbývala jiná možnost než střídání a mezi tyče šel Zavadil. „Nebylo to moc příjemné, tyto hurá akce moc nemusím,“ podotkla opora Karlových Varů. Za jedinou výhodu považoval, že byl ještě zahřátý z předzápasové rozcvičky. „Stačilo jen vlézt do branky a čekat, co se bude dít,“ vysvětlil Zavadil.

Západočeský gólman dohromady čelil jednadvaceti střelám a ani jednu nepustil za svá záda. Z florbalisty, který měl být pouze na lavičce, se tak stal hrdina utkání. Zavadil navíc získal cenu pro nejlepšího hráče domácích. „Cítím se výborně. Vychytat nulu nebývá až tak časté, a proto si jí tolik cením,“ těšilo jej.

Pro Zavadila to však není první nula v kariéře. Stejný výkon předvedl už loni proti Startu98, kdy pomohl Karlovým Varům k vítězství 11:0. Tehdy si poradil dokonce se 33 střelami soupeře a uspěl nad týmem, ve kterém působil mezi lety 2015 a 2018.

Zajímavostí je, že za lídra první ligy hraje také brankářův bratr Jan. A má důležitou roli – ve čtrnácti duelech zaznamenal patnáct tref a čtrnáct přihrávek, což ho řadí na třetí místo bodování klubu. „Hrát s bráchou speciální význam moc nemá. Vím jen, že když chytím míček a on na mě kouká, mám mu ho hodit do brejku. Kdybych nechytal, bylo by to ‚já na bráchu, brácha na mě‘,“ uvažoval Václav Zavadil.

Třiadvacetiletý gólman letos vychytal Hurricanu už osm výher. K tomu si právě v utkání s Jaroměří připsal i asistenci, když se dotkl míčku jako poslední před gólem Michala Strachoty. Karlovy Vary tak naplňují papírové předpoklady a jsou na prvním místě tabulky. „Naše výkony hodnotím pozitivně. Vycházíme ze zabezpečené obrany k postupnému přechodu na půlku soupeře, kde naše tři schopné lajny nemají větší problém dávat branky,“ popisoval karlovarský strážce.

Hurrican má také kvalitní individuality. Ty jsou připraveny rozhodnout, pokud se mužstvu zrovna nedaří. Karlovy Vary se však stále musí dívat i za sebe, protože tam číhají nepříjemní rivalové v boji o superligu. „Největší konkurenci vidím v týmu Kladna, který se netají postupovými ambicemi. Dále je potřeba zmínit Bulldogs Brno a Chomutov,“ vyjmenoval Zavadil.

Další možnost bodově odskočit svým protivníkům dostanou Vary v neděli 8. prosince, kdy vyrazí na hřiště jedenáctých Českých Budějovic.

Obrázek