{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZAČALO MEZINÁRODNÍ PŘESTUPNÍ OBDOBÍ

Obrázek ke článku
1. 5. 2020

Od 1. 5. 2020 do 15. 1. 2021 je možné podávat žádosti o mezinárodní přestup z nebo do České republiky. Pro případné zájemce je v článku popsán postup, který je potřeba při mezinárodní změně dresu dodržovat. Stejně tak je od 1.5.2020 možné podávat žádosti o přestup v rámci Českého florbalu.

Všechny potřebné informace k mezinárodnímu přestupu jsou v angličtině na stránkách Mezinárodní florbalové federace (IFF) zde. Další formy dočasných přestupů jsou popsány na stránkách IFF zde, případně jsou vysvětleny na stránce Mezinárodní přestup v rámci sekce Matriky.

Oproti minulé sezóně IFF zvýšilo poplatky za mezinárodní přestupy na 220CHF za standartní přestup, 330CHF za expresní vyřízení a 110CHF pro federace zemí mimo nejlepších 25. Dočasný start a Interkontinentální hostování jsou zpoplatněny 110CHF a Studentské hostování 55CHF.

Veškerá komunikace probíhá elektronicky (emailem v příloze ve formátu pdf). V případě dotazů na IFF se obraťte na email transfer@floorball.sport.

Pro usnadnění řešení celé záležitosti mezinárodního přestupu Vám přiblížíme nejdůležitější kroky řešení:

1) Hráč si stáhne příslušný formulář zde, vyplní ho a podepíše.
2) Zašle vyplněný a podepsaný formulář novému oddílu (Receiving club) nebo dočasnému oddílu (Temporary club), kam směřuje trvale či dočasně, k potvrzení a podepsání
3) Zašle formulář mateřskému oddílu (Giving/Ordinary club), tedy oddílu, kde má oddílovou příslušnost k vyjádření a potvrzení.
4) zašle vyplněný formulář národní federaci mateřského oddílu (National Association of the Giving Club) k potvrzení.
5) uhradí příslušný poplatek ve Švýcarských francích (CHF) dle pokynů na stránkách IFF nebo dle údajů uvedených na všech formulářích úplně dole - je potřeba uhradit i všechny poplatky spojené s převodem.
6) Zašle kompletně vyplněný formulář na IFF (spolu s potvrzením o úhradě poplatku za mezinárodní přestup v případě expresního poplatku).

Postup v případě, že hráč odchází z ČR: Body 1) až 4) platí v daném pořadí akorát u bodu 4) Matrika zasílá již potvrzený formulář rovnou na IFF a v kopii hráči na jím uvedený email. Dále hráč postupuje dle výše zmíněného postupu.

Postup v případě, že hráč směřuje do ČR. Hráč postupuje a řídí se postupně výše uvedenými body. Po schválení mezinárodního přestupu IFF, což je možné zjistit zde, je u nově příchozích hráčů nutné, aby vyplnili přihlášku člena do ČF.

Užitečné odkazy:

Žebříček zemí IFF

Matriční úsek

Obrázek