{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VRCHOLOVOU ČÁST POHÁRU ODSTARTUJÍ FINALISTÉ

Obrázek ke článku
12. 8. 2019

Sezónu 2019/2020 zahajují první zápasy. V úterý 13. srpna startuje vrcholová fáze Poháru Českého florbalu, jako první do ní na hřištích soupeřů vstoupí loňští finalisté. Postupně se zapojí další týmy z elitních mužských soutěží. Zjistěte, jak vypadá systém letošního ročníku a o co kluby bojují.

S blížícím se podzimem se o slovo hlásí nová florbalová sezóna, která už podevatenácté v řadě odstartuje v srpnu pohárovou soutěží, na níž v září navážou soutěže ligové. Pohár Českého florbalu zaznamenal v mezidobí od posledního finálového zápasu několik změn. Jejich kompletní přehled byl zveřejněn už v květnu a najdete ho ZDE.

Vrcholová část poháru proběhne v pěti skupinách po čtyřech účastnících. Ti odehrají jedno utkání každý s každým, přičemž nejlepší dvojice bude pokračovat do osmifinále play-off. O postupujících bude jasno na začátku září. Ve vrcholových skupinách poměří síly členové Tipsport Superligy a nejlepší celky první ligy, kteří se rozhodli do letošní pohárové sezóny přihlásit.

Do akce však zasáhnou i týmy z nižších soutěží. Ty se poprvé představí ve druhé polovině srpna, kdy se ve skupinách prvního kola utká přesně 80 týmů. Jejich cílem bude postup do druhého kola, které se už odehraje vyřazovacím systémem. Během září dostane konkrétní podobu třetí a následně čtvrté kolo, na něž naváže páté kolo se 32 družstvy v říjnu.

V listopadovém osmifinále dojde ke spojení vrcholové a otevřené části. Do konce roku budou známi finalisté soutěže, kteří proti sobě nastoupí v úterý 21. ledna 2020 v Karlových Varech. Loňské prvenství obhajuje Sokol Pardubice, jenž slavil historický úspěch po výhře 4:3 nad Libercem.

Oba finalisté budou také u prvních pohárových zápasů právě startujícího ročníku. Pardubice zahájí cestu za obhajobou na půdě Bulldogs Brno, FBC Liberec zase otevře sezónu v derby s Českou Lípou!

Ženská sekce poháru odstartuje za účasti třiceti týmů 31. srpna a 1. září. Soutěž přitom bude nově hrána systémem 3×15 minut. Nejúspěšnější družstva, která zvládnou ještě druhé a třetí kolo, se posléze podívají do listopadového čtvrtfinále. Do konce toho samého měsíce se rozhodne o finalistkách. Trofej loni získalo FBC ČPP Ostrava, které zvítězilo 8:6 v dramatickém souboji nad pražským Chodovem.

Ani tentokrát nemine vítěze druhé nejprestižnější klubové trofeje finanční odměna. Vítězky Poháru Českého florbalu získají 50 000 Kč, nejlepší mužský celek pak 100 000 Kč. Neelitní celky v západní i východní části republiky, které v rámci pavouku Poháru Českého florbalu úspěšně absolvují nejdelší cestu, čeká také finanční odměna. Mužské oddíly bojují o dvakrát 15 000 Kč, ženské oddíly pak o dvakrát 10 000 Kč. Celkem se v Poháru Českého florbalu rozdělí téměř čtvrt milionu korun.

Kompletní rozpis utkání naleznete společně s dalšími informacemi ZDE.

Obrázek