{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽÁDNÝ UČENÝ Z NEBE NESPADL. PROTO MAJÍ PODOBNÉ AKCE SMYSL, SOUDÍ MOSTECKÝ JIŘÍ SKÁLA

Obrázek ke článku
17. 7. 2017

Když se řekne Most, naprostá většina obyvatel České republiky si toto severočeské město spojí s těžbou hnědého uhlí. Průmyslová oblast v Ústeckém kraji ale není živa jen tvrdou prací. Lidé zde, stejně jako všude jinde, potřebují relaxovat v rámci volného času. A také zde mají florbalový klub. Nese označení Vipers Most a jeho předsedou je Jiří Skála, který pro web Českého florbalu zhodnotil průběh Tour de Club, která se v Mostě uskutečnila.

Jak se o projektu Tour de Club na severu Čech dozvěděli? „Dostali jsme pozvánku od Českého florbalu na e-mail,“ začal své povídání trenér a předseda Skála.

Co motivovalo Mostecké k tomu, aby se do akce přihlásili?  „Jsme rychle rostoucí klub a zapracováváme mnoho nových trenérů. Tato akce byla nejen pro ně, ale také pro ty stávající. To vše jde ruku v ruce s moderními trendy v trenérství, podobnými akcemi se totiž všichni posouvají výkonnostně výš,“ popisoval, proč se v Mostě rozhodli podat přihlášku.

Jaký průběh měl mostecký trénink? „Celá akce byla vedena v přátelském duchu a zúčastnili se jí trenéři všech věkových kategorií - od přípravky až po muže. V první fázi jsme se bavili o vzájemných očekáváních, poté si předvedli vzorový trénink. Následně probíhala volná diskuze o způsobu vedení tréninku, přístupu k jednotlivým hráčům, rodičům a mnoho dalšího. Rovněž jsme řešili možnosti zlepšení financování s paní Lerchovou.“

Které osobnosti českého florbalu přijely do Mostu, aby vedly ukázkový trénink? „Dorazili k nám Martin Czeczinkar, Dominik Sova a Adam Tlapák z Tatranu Střešovice,“ vyjmenovával předseda.

Považují mostečtí trenéři a funkcionáři Tour de Club za přínosnou? Jaký bude mít dopad na budoucnost Vipers Most? „Akce byla přínosem, protože jsme mohli probrat individuální témata, která nás trápí, a také to, kde vidíme slabiny. Nyní se na ně můžeme zaměřit a tím posunout náš klub opět kupředu,“ vysvětloval.

Doporučil by šéf mosteckého florbalu přihlášení do projektu také dalším klubům? „Určitě doporučuji, a to především kvůli individuálnímu přístupu.“

Jaký ohlas měla akce ze strany přítomných rodičů a hráčů? „Bohužel moc rodičů nedorazilo, což bylo i tématem diskuze, jak více zapojit rodiče do dění klubu. Hráčům se trénink zamlouval, viděli jsme prokazatelně větší chuť k rozvoji dovedností z jejich strany.“

Má podle předsedy mosteckého klubu smysl, aby se podobné akce konaly i nadále? „Ano, má. Především z důvodu, že chceme, aby děti v dnešní době co nejvíce sportovaly. Správně zvolený trénink je toho podmínkou. Rovněž zde také platí pravidlo o tom, že žádný učený z nebe nespadl. Proto je v zájmu každého trenéra/hráče se nadále rozvíjet,“ dodal závěrem.

Obrázek