{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZAHRANIČNÍ STÁŽE ČI MEZINÁRODNÍ KONFERENCE. ČESKÝ FLORBAL PŘIPRAVUJE AKCE PRO TRENÉRY

Obrázek ke článku
3. 9. 2019

Nejen tradiční vzdělávací semináře a školení jsou připraveny pro trenéry v sezoně 2019/2020. Chybět nebude ani oblíbený projekt Tour de Club v inovovaném provedení či stáže v top zahraničních florbalových klubech. Po loňské úspěšné mezinárodní konferenci bude její pokračování naplánováno i na letošní rok. Po ostravském Champions cupu pak bude následovat speciální seminář pro vybrané trenéry. Řešit budou faktory úspěchu těch nejlepších.

Atraktivní zahraniční stáže

Typicky růžový a úspěšný švédský Falun. Nejpočetnější členská základna na světě, tedy finská Era Viikingit. Či precizní švýcarský Wiler, dvanáctinásobný mistr ze země helvétského kříže. Do těchto klubů se mohou dostat zájemci z řad trenérů Českého florbalu, kteří splní podmínky účasti na zahraniční stáži a poštěstí se jim ve výběrovém řízení. 

Tour de Club v novém

Novinkou bude také rozšířená forma projektu Tour de Club. Doposud existovala pouze jedna verze, a to sice ta, kdy si zájemce požádal o přípravu tréninku vybrané kategorie. Osobnosti z řad Českého florbalu pak ve spolupráci s metodiky trénovaly děti. Letos se krom této varianty budou kluby moct hlásit i do nové Tour de Goalie zaměřené výhradně na strážce svatyní.

Další novinkou je rozšířená varianta Tour, kdy nejprve odborníci zjistí klubové potřeby a požadavky na základě debaty s oddílovými činovníky a trenéry. Následně si tyto skutečnosti ověří během tréninku. Pro příští návštěvu připraví ukázkový a na míru šitý trénink. A potřetí přijedou předat zpětnou vazbu na tréninkovou aplikaci v podání klubových trenérů. 

Mezinárodní konference a analýza šampionů

Velký úspěch slavila rovněž mezinárodní trenérská konference, která se v minulém roce konala během mistrovství světa v Praze. Letos se přesune do Ostravy, kde se odehraje Champions cup. Zaměřovat se bude na složky sportovního výkonu.

Vybraní trenéři budou po skončení turnaje nejlepších klubů světa na speciálním semináři analyzovat výkony účastníků a budou zjišťovat, co je činí nejlepšími na světě a jaké prvky je spojují.

Vzdělávání v systému Českého florbalu

V každém regionu jsou dle aktuální poptávky vypisována školení trenérů licencí D a C. V plném proudu už je také studium druhé nejvyšší trenérské licence B, které trvá celý rok. Nechybí ani klasické semináře pro trenéry. V letošním roce zaměřené napříč regiony na herní role, kondici a kompenzace (víc informací ZDE). 

Připraveny budou také atraktivní nadstavbové semináře. Trenéři se mohou těšit na skills kouče z NHL Tomáše Pacinu, hokejového mistra světa Petra Čajánka či světově uznávaného fyzioterapeuta Pavla Koláře. Novinkou budou také semináře pro kluby na míru.

Český florbal dále vzdělává trenéry v rámci komplexního programu PP3, kde jsou připraveny vzájemné stáže ve florbalových oddílech, společná setkání či workshopy a také speciální semináře.

Novinky ve spolupráci s ČOV

Chybět nesmí ani spolupráce s Českým olympijským výborem. A to nejen ve formě seminářů, Mostů či Dialogů, ale také prostřednictvím publikováním videí, nových publikací či časopisu Coach, jenž vychází jako příloha deníku Sport, a to každé první úterý v měsíci. 

​​

Obrázek