{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZAHRANIČNÍ STÁŽE MÍŘÍ POPRVÉ DO ŠVÉDSKÉHO FALUNU

Obrázek ke článku
27. 9. 2019

Nový soutěžní ročník startuje. A s ním i další atraktivní zahraniční stáže pro trenéry. V letošním roce přichází Český florbal s novinkou v podobě možnosti návštěvy jednoho z nejlepších světových klubů - švédského IBF Falun. Čtyřnásobný švédský šampion přivítá zájemce už v průběhu listopadu. Chybět nebudou ani již tradiční návštěvy švýcarského velikána Wileru-Ersigen a početně největšího klubu na světě - finského Erä Viikingit.

Výrazné růžové barvy nedají nikomu šanci florbalisty Falunu přehlédnout. Ovšem nejen na výrazné propagaci je založen úspěch švédského velikána a mistra Svenska Superligan z let 2013, 2014, 2015 a 2017. Falun se nachází v centrální části Švédska a čeští florbalisté si ho často spojují s mezinárodním turnajem Jalas Floorball Cup, který se zde každoročně koná. V letošním roce se hráči v růžovém představili také v Česku. Na prestižním turnaji Czech open dokázali ve finále na nájezdy přetlačit švýcarský Wiler-Ersigen a ovládnout nejprestižnější kategorii Elite.

Zahraniční stáž umožní trenérům nahlédnout do zákulisí a fungování tohoto věhlasného klubu. Diskutovat budou s trenéry a vedením klubu, přítomni budou na trénincích nejen A-týmu, ale také mládežnických družstev. Chybět nebude ani zhlédnutí víkendového ligového duelu. Termín první stáže je naplánovaný na 11. až 17. listopadu 2019.

Krom Falunu se mohou trenéři podívat také do dalších destinací. Švýcarský Wiler-Ersigen vítá hosty z Česka pravidelně. Čeští florbaloví příznivci si zeleno-černý klub spojují s působením reprezentanta Daniela Šebka, jeho krajana Daniela Šešulky či trenéra a taktéž bývalého hráče národního týmu Radka Sikory. Sem se trenéři dostanou v termínu 3. až 9. února 2020.

Jako třetí stáž je připravena návštěva největšího klubu na světě. Finský klub Erä Viikingit vysílá své zástupce také do Česka, a to na kemp talentované mládeže v Jičíně. Jméno Joonase Naavy je spojeno nejen s tímto finským velikánem, ale také s českým chlapeckým výběrem U17 z minulého roku a v novém reprezentačním cyklu také s juniorskou reprezentací U19. Do Ery, tedy celku z Helsinek, bude možné nakouknout 15. až 21. ledna 2020.

Základní podmínkou přihlášení se na stáž je krom komunikativní úrovně anglického jazyka také trenérská licence B. Trenérům jsou hrazeny kompletní náklady na akci, a to s podmínkou následného uspořádání dvou seminářů, během nichž budou účastníci stáže referovat dalším trenérům o načerpaných poznatcích.

Bližší informace poskytne hlavní metodik Českého florbalu Marek Chlumský na e-mailu chlumsky@ceskyflorbal.cz, případně na telefonním čísle 724 881 729.

Obrázek