{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZÁKLADNÍ ČÁST VRCHOLÍ, O SLOŽENÍ PLAY-OFF ALE JEŠTĚ NENÍ JASNO

Obrázek ke článku
20. 2. 2020

O uplynulém víkendu bylo odehráno kompletní 20. kolo východní části Národní ligy. Dařilo se předním celkům tabulky, které zaznamenaly vysoká vítězství. Naopak souboj o hranici play-off se začal ještě více zamotávat.

Jistým vítězem základní části je tým TROOPERS, který vyhrál na palubovce Svitav 8:4, zejména díky produktivní první třetině, kterou vyhrál 5:1. O druhé a třetí místo si to ve zbývajících dvou kolech na dálku rozdají Hranice a Letka. O poznání přívětivější los má Letka, která změří síly s předposledním a posledním celkem ligy – Opavou a Třebíčí. Hranice se střetnou s TROOPERS a Horní Suchou.

Čtvrtý a devátý celek dělí pouze tři body. Nejlepší výchozí pozici má s 29 body Horní Suchá, která si dokázala poradit s Třebíčí 5:4, když o svém vítězství rozhodla čtyřmi brankami v poslední třetině. Nyní ji čekají Svitavy a Hranice. Pouze jeden bod ztrácejí Klobouky a Kopřivnice. Aligátorům se podařilo vyhrát v Opavě 6:3, vikingům v Hluku 5:3. Klobouky v závěrečném programu čeká Třebíč a Svitavy. Kopřivnici MVIL Ostrava a Pelhřimov, tedy dva týmy, které budou přímými konkurenty o pozice ve vyřazovacích bojích. Pelhřimov na ni ztrácí pouze jeden bod, Svitavy na osmém místě body dva. Stejný počet bodů jako východočeský celek má i MVIL Ostrava, který po pomalejším začátku sezony začal výrazně mluvit do bojů o play-off. Nyní sice prohrál s Letkou 3:10, ale ještě ho čekají dvě utkání, kde bude moci zabojovat.

Reálnou šanci na postup má také tým Hluku. Na osmou příčku však ztrácí pět bodů. V následujícím kole přivítá ostravský MVIL, v kole posledním zavítá na hřiště Opavy.

Již bez naděje na play-off a jistou účast v play-down má právě Opava a také Třebíč.

20. kolo (15. 2. – 16. 2. 2020)

FBC Hranice – Spartak Pelhřimov 9:4 (4:2, 1:2, 4:0)
Snipers Třebíč – FbK Horní Suchá 4:5 (2:1, 2:0, 0:4)
S.K. P.E.M.A. Opava – Aligators Klobouky Teamstore.cz 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
FBK Spartak Hluk – FBC Vikings Kopřivnice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
1. MVIL Ostrava – FBC Letka Toman Finance Group 3:10 (2:3, 1:3, 0:4)
FbK TJ Svitavy – TROOPERS 4:8 (1:5, 1:1, 2:2)

21. kolo je na programu 22. 2. – 23. 2. 2020 a nabídne několik zajímavých bitev, které stojí na pozornost:

  • FBC Vikings Kopřivnice – Spartak Pelhřimov (online
  • FBK Spartak Hluk – 1. MVIL Ostrava (online)
  • FbK Horní Suchá – FbK TJ Svitavy (online)

Kompletní rozpis zde: https://www.ceskyflorbal.cz/narodni-liga-B/program/

Obrázek