ZÁPAD OVLÁDLA PRAHA!

12. 1. 2020

Poslední tři zápasy turnaje nám nabídly utkání o 5. místo o 3. místo a finále.

O 5. místo zabojoval domácí tým z Plzeňska proti němuž se postavilo družstvo s kraje Pardubického. Domácí vstoupili do zápasu zodpovědně a po první třetině měli pěkný náskok 2:0. Ze začátku další části se Pardubičtí několikrát pokoušeli snížit náskok, ale bezúspěšně. Naopak se z dorážky prosadila Plzeň. Pardubice se pak k ničemu delší dobu nedostali a domácí před poslední třetinou vedli 5:0. Na první gól pardubického týmu jsme si museli počkat až do poslední třetiny, kde využitou přesilovkou stáhli brankový rozdíl. Od té doby byl zápas mnohem vyrovnanější a domácí měli v obraně co dělat. Aktivita Pardubického kraje ale ještě víc nabudila Plzeňáky a ti dalším gólem opět odskočili. Zápas skončil výhrou Plzeňského kraje nad Pardubickým 6:1.

V zápasu o bronzovou medaili se představily týmy Středočeského kraje a Libereckého kraje. První gól zápasu se připsal na konto středočeského družstva, ale ani ne minutu mohlo být srovnáno – hráč Libereckého kraje z dobré pozice přestřelil. I přes veškerou snahu Severočechů, končí první třetina 2:0. To se ale změnilo ve druhé části, kdy Liberecký kraj začal Středočechy trápit a najednou bylo skóre 3:2 v sedmé minutě. Středočeský kraj na to odpověděl gólem, ale liberečtí stihli před koncem třetiny proměnit přesilovku a rozdílem byla opět jen jedna branka. Oba týmy přestály oslabení a Liberec zkoušel dvě minuty před koncem hru bez brankáře. Ta jim ale nepomohla a z Plzně poveze bronz Středočeský kraj po výhře 4:3.

Utkání o zlato začalo velmi aktivně a oba týmy měly nespočet šancí. Praze ale začátek sedl o trochu lépe a během jedné minuty nasázela Ústí tři branky. A než skončila první část mělo Ústí co dohánět – přesněji šest gólů. Ústecký kraj se probudil až ve třetí minutě druhé části, kdy rozdíl branek snížil na pět. Praha na to ale odpověděla dalšími třemi brankami a odskočila na 9:1. Což byl také výsledek po druhé třetině. Pražský tým nabral neskutečné tempo a Ústecký kraj neuměl odpovědět. Ve dvacáté druhé vteřině třetí části přidala Praha další gól. Liberečtí ale nic nevzdávali a snažili se procpat skrze kvalitně postavenou obranu. V šesté minutě poslední části prohrávali ústečtí o dvanáct gólů a usilovně se snažili nějaký přidat.  To se jim ale nepodařilo a Praha získává zlato s výsledkem 14:1.