ZÁPAD ZNÁ FINALISTY, JIHLAVA MUSÍ NA SOUPEŘE ČEKAT

20. 3. 2017

Tři ze čtyř sérií znají své vítěze již po víkendu. Pouze mezi Hradcem Králové a Brnem se bude muset hrát poslední rozhodující duel. V západní části potvrdily roli favoritů Mladá Boleslav i střešovický Tatran. Nezaváhal ani lídr východu z Jihlavy, který ve dvou zápasech vyprovodil Vysoké Mýto.

Mladá Boleslav – Texas (6:3, 5:3)              Konečný stav série: 2:0

Vítěz základní části západu z Mladé Boleslavi si vybral jako druhého soupeře z logických racionálních důvodů. Jednak kvůli vzdálenosti, také v něm viděl snazšího soupeře než v Plzni a rovněž věřil v očekávání, že ho Texas prověří v cestě do finále. Vše se vyplnilo dokonale. Středočešky sice v prvním duelu vedly po čtyřiceti 5:0, ale celek z hlavního města České republiky se nevzdal a dokázal zápas zdramatizovat, když snížil na 2:5 z jeho pohledu. Tříbrankový rozdíl svítil i na konci zápasu, když se o konečnou úpravu skóre 6:3 postarala Kozlová.

Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější. Texas v domácím prostředí držel s favoritem krok po dvě třetiny. Mladá Boleslav ale poté dvakrát skórovala, dotáhla utkání do vítězného konce v poměru 5:3 a postoupila do finále. „Naše hra se ve třetí třetině zlepšila a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Děkuji soupeři za celou sérii. Chtěl bych vyzdvihnout jejich zlepšování celou sezónu,“ vyslal poklonu na druhou stranu mladoboleslavský trenér Šácha. „Týmu patří dík za celou sezónu, kterou nemůžeme hodnotit špatně. Přál bych si, aby pokračoval v současném složení,“ zhodnotil výkony texaský kouč Velechovský. Texas došel ze všech nováčků první ligy nejdále.

Střešovice – Plzeň (7:1, 8:3)                        Konečný stav série: 2:0

Série mezi střešovickým Tatranem a Plzní, tedy druhého a třetího celku po základní části, měla daleko jednoznačnější průběh, ačkoliv se čekaly spíše vyrovnané boje. Pražanky nedaly Západočeškám šanci v domácím prostředí a 7:1 vedly již po dvou třetinách. Rovněž na půdě Plzně bylo rozhodnuto po čtyřiceti minutách, když Střešovice ovládly prostřední periodu 5:1 a celkově vedly již 6:2. Zápas nakonec ovládly jasně 8:3. „"Mohu říct, že nás Plzeň velmi dobře připravila na finálové zápasy. Chtěl bych poděkovat holkám za dnešní výkon, ve kterém se musely vzchopit a začít hrát,“ řekl tatranský trenér Vybíral.

Finále západní části obstarají Mladá Boleslav s Tatranem. V obou zápasech základní části vyšel vítězněji středočeský celek, který na půdě Střešovic zvítězil 5:4 po nájezdech, doma svého soupeře porazil stejným poměrem, avšak již po základní hrací době.

SK Jihlava – Vysoké Mýto (5:2, 5:7)         Konečný stav série: 2:0

Jasno už je také v sérii mezi Jihlavou a Vysokým Mýtem. Favorit z Vysočiny zvládl v obou duelech vždy první třetinu, která byla po zbytek zápasů rozhodující, protože si v ní vždy vytvořil dvougólový náskok, který si držel či jej vylepšil v průběhu zápasu. Pokaždé, když se Mýto dostalo na kontakt jedné branky, tak vzápětí ihned inkasovalo. V domácím prostředí se mu podařilo i vyrovnat, ale v závěru zápasu nechal Jihlavu opět skórovat a ztratil naděje na prodloužení.

Hradec Králové – Brno (7:4, 4:8)               Stav série: 1:1

Jediná série, která nezná ještě svého vítěze, je mezi Hradcem Králové a Brnem. Východočešky, jež v minulém roce došly vyřazovacím pavoukem až do baráže o extraligu, vstoupily do semifinále východní části lépe, když doma vyhrály 7:4. Slibně měly namířeno již po první třetině, kterou ovládly 5:1. Brňanky se sice pokoušely dotáhnout náskok soupeře, ale domácí tým dokázal vždy zareagovat a úvodní duel celé série si pohlídal.

V Brně se naopak odehrál zcela opačný zápas. Domácí Bulldogs měli od začátku navrch a klíčový náskok si vybudovali v prostřední periodě, kdy odskočili do vedení 5:2. Hradec se poté dvakrát dokázal dostat na rozdíl dvou branek, stejně jako Brno v úvodním duelu, nedokázal on na půdě soupeře dokázat víc a nakonec padl 4:8. Rozhodující třetí zápas se hraje ve středu 22. března na východě Čech.