​​​​

ZÁPAS CHODOVA S TATRANEM SE NEHRÁL, DALŠÍ VÝSLEDKY NEPŘINESLY PŘEKVAPENÍ

26. 1. 2020

Zápasy 17. kola ženské Extraligy skončily očekávanými výsledky, tedy výhrami tabulkově lepších týmů. Vítkovice zvítězily v Jičíně 10:1, Bohemians 12:2 v Liberci a tři body do tabulky mají také Židenice, Ostrava a Tigers, které otočily utkání v Olomouci během poslední třetiny. Utkání Chodova s Tatranem se odložilo.

Zápas mezi Ostravou a Bulldogs rozhodla již první dvacetiminutovka, brněnské hráčky se sice dostaly do vedení první brankou zápasu, ale favorit další nepříznivý vývoj nedopustil. Během pár minut strhl vedení na svou stranu a vybudoval si náskok, který si dokázal kontrolovat. Celkově ostravské hráčky zvítězily 7:3, střelecky se nejvíce dařilo Michaele Mlejnkové, která zaznamenala hned 4 branky.

Ani druhý ostravský tým nezaváhal. Vedoucí Vítkovice v duelu s Jičínem od počátku vedly a kontrolovaly hru. Rytířkám se nakonec podařilo překonat jičínskou obranu v deseti situacích a pouze jednou inkasovat. Na vysoké výhře se výrazně podílela útočnice Barbora Husková, jež si také připsala 4 branky a přidala i asistenci.

Výjezdové utkání v Hodoníně mezi Židenicemi a pražskými Panthers skončil jasnou výhrou brněnských florbalistek. Přestože první třetina výsledkově patřila týmu z hlavního města, tak ta druhá znamenala brněnskou dominanci, při které se Židenice radovaly děvetkrát a utkání zcela otočily. Po šedesáti minutách na ukazateli skóre svítil stav 12:5.

Poslední Liberec ani tentokrát nedosáhl na body, proti byly hráčky Bohemians. Liberec šel v úvodu do jednobrankového vedení, ale Bohemians bleskově odpověděly a postupně přidávaly i další trefy. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 12:2 a hned čtyři hráčky v zelenobílém zaznamenaly 4 kanadské body - Hana Poláková (3+1), Eliška Reischlová (3+1), Adéla Bočanová (2+2) a Gabriela Vaníčková (0+4).

Překvapení se rodilo v Olomouci, kam přijely hráčky Tigers. Domácí tým dvě třetiny vedl, ale nakonec na výhru nedosáhl. Hráčky z Prahy poslední část ovládly čtyřmi brankami, přičemž dva poslední góly padly až při powerplay, a braly vítězství 8:5.

Zápas Chodova s Tatranem byl odložen z důvodu velké marodky chodovského kádru.