{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

ZÁPASY JSOU ODMĚNOU ZA NAŠI PRÁCI, UVĚDOMUJE SI PŘED EFT SMUTNÝ

Obrázek ke článku
před 2 dny

České juniorské reprezentanty čeká ostrý test. Od pátku do neděle odehrají v Plzni na Euro Floorball Tour tři utkání proti týmům ze světové špičky. Filip Smutný s ostatními spoluhráči absolvoval ve středu dva úvodní tréninky a neskrývá, že se na premiéru v reprezentačním dresu těší on i celý tým. „Doufám, že přijde co nejvíc lidí. Určitě se fanoušci mohou těšit na atraktivní a kvalitní juniorský florbal,“ pozval juniorský reprezentant, který hraje za superligový Liberec, fanoušky do plzeňské haly Lokomotiva.

V Plzni za sebou máte první den a dva tréninky, jak se vám líbily?
Trochu si tady zvykáme na povrch, zatím ještě nepředvádíme maximum, které bychom měli. To ale vypilujeme a tempo ještě zvedneme. 

Pro váš cyklus se jedná o první mezinárodní konfrontaci, jak se na ni těšíte i s ohledem na to, že budeme hrát před domácími fanoušky?
Těším se hodně, bude to další zkušenost. Doufám, že přijde co nejvíc lidí. Myslím, že naše generace bude patřit mezi úplnou špičku. Určitě se fanoušci mohou těšit na atraktivní a kvalitní juniorský florbal.

Jak se vám zatím líbí atmosféra, kterou mezi sebou máte?
Hned na první akci si tým sedl. S kluky se známe z předchozích tréninků i kempů a myslím, že v tom žádný problém není.

V čem bude silný tento juniorský cyklus? Jaké jsou vaše silné stránky?
Silnou stránku úplně nevím, po dvou akcích je na to asi ještě brzo. Ale jedna z hlavních předností bude obrana, kterou když vypilujeme, budeme na tom moct určitě stavět. A také brejky, máme hodně šikovných kluků a nadaný tým, takže určitě budeme směřovat mezi ty nejlepší.

Na co jste se nejvíce těšil před začátkem EFT?
Hodně jsem se těšil na stravu a ubytování, ale nejvíc samozřejmě na zápasy. Je to odměna za práci, kterou děláme od mládí. Musíme si tu šanci užít. 

​​

Obrázek