{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZAVEDENÍ VIDEA JE SPRÁVNÝM KROKEM, SHODOVALI SE PO FINÁLE BAUER SE SÝKOROU

Obrázek ke článku
17. 4. 2017

Oba dva patří k výrazným osobnostem a oporám svých klubů. Spojuje je také nominace do národního týmu. Přesto dnes logicky nemohli odpovídat unisono. Zatímco Lukáš Bauer odcházel smutný se stříbrnou medailí na krku, Tomáše Sýkoru zdobila krom zlaté medaile i korunka, která doplní loňský zlatý klobouček. Jak viděli superfináloví účastníci dnešní utkání? A co říkají na zavedení videorozhodčího?

„Zahrát si v O2 aréně je samozřejmě super, velký zážitek. Je to emotivní a určitě atraktivnější než klasické duely v základní části,“ snažil se být na úvod pozitivní boleslavský brankář.

„Pro nás je tahle prohra pochopitelně neúspěch. Jakto že to letos nevyšlo? Těžko říct. Soupeř dal prostě o gól víc než my. Nebo vlastně o dva, když tedy počítám i ten gól do prázdné branky. A my naopak svoje šance neproměnili,“ smutně hledal příčiny mladoboleslavského neúspěchu v pražském sportovním koloseu.

Historickým momentem bylo zavedení institutu videorozhodčího, který byl hned při premiéře využitý. Jaký má reprezentační gólman na tuhle novinku názor? „Osobně jsem příznivcem videorozhodčího. Fandím tomu ve fotbale, hokeji a pochopitelně i teď ve florbale. Minimálně se tím totiž předejde všemožným spekulacím a dohadům. Takhle je vše jasné. Nám to dnes pomohlo. Samozřejmě to mohlo být i jinak. Ale rozhodně jsem pro,“ potvrdil na závěr, že tuhle inovací přivítal.

Tomáš Sýkora byl pochopitelně nesmírně šťastný. Na první pohled zářil stejně jako jeho třpytivá korunka pro mistra ligy. „Užívám si to strašně moc. Vyhrát Superfinále je v Čechách to nejvíc, co můžete dokázat.“

Jak probíhala příprava staronových mistrů na klíčový finálový duel? „Připravovali jsme se důkladně. Hlavně na nejlepší hráče soupeře. Věděli jsme, jak jsou kvalitní a snažili jsme se eliminovat jejich přednosti. Bylo nám jasné, že abychom vyhráli, musíme je pohlídat. Z toho pramenila opatrnost, která ale byla oboustranná,“ popisoval, proč byla k vidění spíše defenzivní bitva než gólová přestřelka.

Co říkal na zavedení videa pro rozhodčí ve florbale chodovský reprezentant? „V první řadě musím poznamenat, že jsme si u střídačky řekli, že ať rozhodčí rozhodnou jakkoli, nesmí nás to nijak ovlivnit, a pokud by gól neuznali, že dáme další. Jinak si ale myslím, že to je určitě dobře a jsem jedině pro. I když nevím, co přesně takhle mohou posuzovat,“ přidal postřeh k florbalové inovaci.

„Oslava bude velká. Možná ještě větší než v minulém roce,“ dodal na závěr s širokým úsměvem. Tahle noc bude na Jižním Městě dlouhá.

Obrázek