{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZÁVĚREČNÝ DEN EFT: MUŽŮM FUNGUJE OBRANA, ÚTOK JIŽ MÉNĚ. ŽENY MAJÍ BOD

Obrázek ke článku
29. 4. 2018

Neděle uzavřela účinkování reprezentace mužů a žen na závěrečném turnaji Euro Floorball Tour této sezóny. Muži ve svém posledním vystoupení v Brně podlehli Finům, ženy ve finském Nurmijärvi dotáhly zápas se Švýcarkami až do nájezdů, kde ovšem na své soupeřky nestačily.

KRBEC: BYLA VIDĚT TOUHA PO VÍTĚZSTVÍ, I KDYŽ SE TO NEPOVEDLO

Češi se v zápase sice dostali do vedení, ale pak Fini vstřelili pět branek v řadě. „Utkání jsme nezvládli po fyzické stránce a v koncentraci,“ přiznává útočník národního týmu Mikuláš Krbec s tím, že souboj s Finy byl pro český tým extrémně náročným zápasem. „Líbil se mi morál a touha po vítězství všech hráčů, i když se to nepovedlo,“ oceňuje a dodává, že příště přijdou čeští florbalisté lepší, připravenější a zvítězí.

Poslednímu zápasu Čechů na turnaji předcházel souboj Švédů se Švýcary. I přesto, že reprezentanti země helvétského kříže ještě v polovině utkání vedli, seveřané ukázali svou sílu a zvítězili vysoko 11:7.

Nedělní výsledky EFT v Brně:
12:00   Švédsko – Švýcarsko   11:7 (2:1, 4:4, 5:2)
15:00   Česko – Finsko               2:6 (1:2, 0:2, 1:2)

HORŇÁKOVÁ: ŠKODA OBDRŽENÝCH GÓLŮ VE DRUHÉ TŘETINĚ


Ženy napodobily své mužské kolegy a zápas proti reprezentaci Švýcarska dotáhly až do nájezdů, kde nakonec podlehly. „Myslím, že jsme odehrály dobrý zápas, nebály jsme se po vyhraných soubojích hned posílat míček dopředu,“ hodnotí brankářská národního týmu Kristýna Horňáková a oceňuje, že se všechny hráčky v průběhu utkání vzájemně podporovaly. „Škoda obdržených gólů ve druhé třetině,“ připomíná pasáž, ve které Češky ztratily vedení ve vlastní přesilovce a nakonec podlehly 3:4 po nájezdech.

V posledním utkání turnaje diváci v Nurmijärvi viděli severské derby mezi domácími Finkami a Švédkami. Úspěšnější byly úřadující mistryně světa ze Švédska, které rozmetaly svého soupeře poměrem 9:5.

Nedělní výsledky EFT v Nurmijärvi:
10:00   Česko – Švýcarsko   3:4pn (1:0, 2:3, 0:0, 0:0, 0:1)
13:00   Finsko – Švédsko      5:9 (1:4, 0:2, 4:3)

Obrázek