​​

ZÁVĚREČNÝ TLAK ZAJISTIL PARDUBICKU BOD. JIHOČEŠI S REMÍZOU SPOKOJENI

14. 1. 2017

Duel vítěze s poraženým, souboj loni druhého se třetím. Anebo prostě jen zápas Jihočeského a Pardubického kraje. Tak vypadalo v pořadí třetí utkání, které se hrálo ve žďárské sportovní hale. I tentokrát se hrál vyrovnaný duel. Poprvé v turnaji utkání nepoznalo vítěze. Spravedlivá remíza oba kraje nerozsoudila.

Jako den a noc se lišily první dvě třetiny duelu dvou modrých celků. Tedy konkrétně světle modrého Jihočeského kraje a tmavě modrého Pardubického kraje. V první periodě uplynulo ani ne osm minut, když na časomíře svítilo bláznivé skóre 3:2.

Po 39 sekundách otevřel skóre Marek Macek, reprezentant východních Čech. Jenže hoši v tmavém se ještě nestačili ani doradovat a bylo srovnáno – 1:1. Po třech minutách se dostali Jihočeši do vedení, na které Východočeši zareagovali nejen vyrovnáním, ale dokonce otočením skóre. A stav 3:2 platil i po první třetině.

Druhá třetina plynula rychle. Málo se přerušovalo, nepadaly branky, hrálo se v tempu. Najednou bylo vše takové rychlejší a přesnější. A to včetně brankářských zákroků, kterých však vinou kvalitních obran nebylo tolik.

Do závěrečné periody nejspíš nastoupili jen hráči z jižních Čech. Jinak asi nelze vysvětlit nepochopitelný zkrat a hru bez pohybu, kterou předváděli kluci z Pardubicka. Snad možná vinou druhého zápasu po sobě, který jim ubíral síly, totálně prospali úvod třetí třetiny. A ten je v konečném účtování stál šanci na výhru. Jihočeši skóre otočili a nabuzeni dvěma brankami a vedením hráli s mnohem větší lehkostí než soupeř. Ten se ale nakonec vzpamatoval, hru srovnal a 44 sekund před koncem se mu totéž podařilo i z pohledu výsledku. Konečná remíza 4:4 je vzhledem k průběhu nejspíš spravedlivá.

„V úvodu jsme propadali v obraně. Chyběl nám důraz a celkově hra tělem. Nebylo to ideální. Utíkaly nám míčky. Podle mých představ byla až třetí perioda, kdy jsme začali hrát, jak jsme hrát chtěli a měli. Remíza je podle mého názoru spravedlivým výsledkem,“ ohlížel se za duelem trenér Jihočechů René Vettermann.

„Začátek zápasu se z naší strany vyvíjel poměrně pozitivně. Očekávali jsme, že budeme mít výškovou a fyzickou převahu. Jenže soupeř byl velmi houževnatý, čímž tuhle naši výhodu vymazal. Postupně jsme hru stáhli na dvě pětky, soupeře zatlačili a vyrovnali skóre. Musím pogratulovat soupeři, který i přes výškový hendikep příkladně bojoval a nedal se,“ vysekl poklonu soupeři trenér Pardubického kraje Jaromír Kuba.