{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZÁZNAM | TISKOVÁ KONFERENCE KE STARTU SEZONY 2022/23

Obrázek ke článku
7. 9. 2022

Ve středu 7. září proběhla v prostorách Aspira Business Center, sídle titulárního partnera Livesport Superligy, tradiční tisková konference před startem ročníku 2022/23. Jejími hosty byli kapitán Mladé Boleslavi Jan Natov, kapitánka Chodova Daniela Frantíková, stříbrná medailistka z šampionátu juniorek Michaela Mechlová, ředitel marketingu a komunikace Českého florbalu Roman Urbář a ředitel soutěží Zdeněk Mlčoušek. Níže přinášíme její záznam i kompletní tiskovou zprávu.

REPREZENTACE VSTOUPILA DO SEZONY ÚSPĚŠNĚ

Uplynulá sezona přinesla netradičně šampionáty ve všech čtyřech kategoriích. Vše začalo domácí mistrovství světa juniorů, na němž junioři nastavili vysokou laťku, neboť se jim podařilo obhájit prvenství. O týden později vybojovaly juniorky bronz. Na přelomu listopadu a prosince se odehrály seniorské šampionáty. Ženy dosáhly v Uppsale na čtvrté místo, muži poté v Helsinkách vydřeli po sedmi letech bronzové medaile.

„Uplynulá reprezentační sezona byla nejúspěšnější v historii Českého florbalu. Můžou za to samozřejmě i odklady dvou mistrovství světa z roku 2020, ale naše národní týmy ukázaly svými výsledky vzestupnou tendenci a těší nás, že v některých aspektech jsme se na Finsko a Švédsko téměř dotáhli, v něčem jsme možná i dále, což se ukázalo. i na posledních reprezentačních akcích,“ těší prezidenta Českého florbalu Daniela Nováka.

Mužská reprezentace navíc zkraje července podnikla cestu do amerického Birminghamu, kde získala premiérovou bronzovou medaili na Světových hrách a úspěšný byl pro české barvy i první zářijový víkend, během nějž se vydaly do akce všechny české výběry.


Juniorky dosáhly na světovém šampionátu na historický úspěch

Výběr juniorek se vrátil z Katovic se zápisem do dějin tuzemského florbalu. Jako první ženský reprezentační tým totiž odemkl bránu semifinále a bojoval o titul mistryň světa, a to doslova. Češky totiž předvedly ve finále parádní stíhací jízdu.

V základní skupině si svěřenkyně Tomáše Martiníka poradily se Slovenskem i Norskem, zaváhaly jen proti Švédsku, se kterým prohrály těsně 3:4. V semifinále pak vyzvaly Švýcarsko. Duel nabídl skvělou podívanou plnou krásných gólů a rozhodnout jej musely až nájezdy, ve kterých excelovala Monika Šolleová, jež za svá záda nepustila ani jeden balonek. „Šly jsme si pro to a chtěly jsme hrát finále, což se nám podařilo. Ve skupině jsme měli dobré soupeře, kteří nás dobře prověřili a připravili nás na play-off,” hodnotí skupinovou fázi Michaela Mechlová.

Finále mistrovství světa pak nabídlo reprízu skupinového souboje s výběrem Tre Kronor. Po první třetině prohrávaly Češky již 0:3, ale v dalším průběhu duelu se jim povedlo srovnat se Švédkami krok a po bezbrankovém prodloužení tak musely rozhodnout nájezdy, v nichž rozhodla až sedmá série, ve které se prosadila Almová a české florbalistky tak nakonec braly stříbro.

„Prohra sice bolí, ale za mě to byl super zápas. Nevyvíjel se úplně podle našich představ, ale dokázaly jsme ho vyrovnat a dovést až do samostatných nájezdů,“ hodnotila historické finále Anna Brucháčková, která v něm dokázala vsítit hattrick, což se dosud nikomu jinému nepovedlo. I přes porážku jsou Češky vicemistryněmi světa. „Zní to nádherně, ale musím se přiznat, že mi to zatím úplně nedochází. Byla to neuvěřitelná jízda a ukázaly jsme, jak silný jsme tým. Jenom to ukazuje na skvělou práci Českého florbalu, že se pořád posouváme dál a jsem šťastná, že jsem toho mohla být součástí,” hodnotí turnaj Mechlová.

„Musíme být spokojení. Švédkám jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem, dostali jsme finále šampionátu do nájezdů a byli jsme jednu střelu od titulu mistryň světa. Základní skupina byla možná trochu kostrbatější. Holky byly trošku pod tlakem toho, že jedno zaváhání se soupeřkami z nižšího sledu nás může stát cestu do medailového boje. Slovenky i Norky zde na turnaji ukázaly slušnou kvalitu. Cíl postoupit do semifinále jsme ale splnili. Někdo možná může říci, že nám do finále pomohl los, protože jsme hráli se Švýcarkami a může to tak být, ale ve finále jsme ukázali, že můžeme hrát opravdu s každým,“ komentuje historický úspěch trenér Martiník.


Podívejte se na rozhovor s Michaelou Mechlovou:
Muži podruhé ovládli turnaj EFT

Poprvé čeští florbalisté slavili vítězství na podniku Euro Floorball Tour v roce 2013 v České Lípě, nyní se jim to povedlo i ve švýcarském St. Gallenu. Po triumfech nad Švédy a Finy v nájezdech zdolali v posledním klání i domácí výběr a podruhé v historii celý turnaj, který byl nesmírně vyrovnaný, ovládli.

„Odehráli jsme dobré zápasy, které nám daly hodně do budoucna. Máme spoustu podnětů do další práce. Musíme na to navázat každodenní pílí a neusnout na vavřínech. Tím nejdůležitějším turnajem pro nás je listopadové mistrovství světa, kde chceme projít do finále,” hodnotil po turnaji Josef Rýpar, který bitvy se severskými soupeři rozhodl svými bryskními nájezdy.

„Jsme spokojení s výsledkem. Tato vítězství se cení, neboť jich zatím není v historii tolik. Určitě pomáhají sebedůvěře a budování identity. Nicméně budeme potřebovat čas, abychom si s realizačním týmem vyhodnotili naše výkony. Potřebujeme vše dobře zanalyzovat, abychom věděli přesně na čem pracovat. Za necelý měsíc máme kemp v Kutné Hoře a potom nás už čeká finální příprava před mistrovstvím světa a samotný šampionát,“ říká trenér Jaroslav Berka.

Teprve potřetí v historii se českému výběru povedlo na jedné akci zdolat oba severské soupeře. Poprvé to dokázali na zmíněném turnaji v České Lípě, podruhé vloni v říjnu na EFT v Plzni.

Reprezentanty čeká netradičně už na začátku listopadu mistrovství světa ve Švýcarsku, na kterém budou znovu útočit na medailové pozice. Turnaj v St. Gallenu tak byl poslední herní přípravou. Ještě před odjezdem do dějiště šampionátu čeká na Berkovy svěřence společný kemp s výběrem do 23 let a po něm ještě závěrečné soustředění.


Junioři skončili na EFT druzí, ženy absolvovaly premiéru pod Procházkou

Čeští junioři absolvovali druhý turnaj Euro Floorball Tour. Poprvé však pod taktovkou Matěje Klucha a začali jej úspěšně. V prvním klání totiž zdolali po nájezdech Švédsko. O den později ale nestačili na Finy. O osudu utkání rozhodl závěr druhé periody, v níž Češi inkasovali pět branek. Na závěr turnaje si ale spravili chuť, když přestříleli Švýcarsko nejvyšším rozdílem v historii 10:2 a zakončili jej na druhém místě.

„S výsledky jsme spokojení, ale pořád se chceme posouvat z hlediska našeho vlastního výkonu i nastavení. Cítíme, že se nám to daří a utkání se Švýcarskem toho bylo příkladem. Ještě nám pořád trochu vázne komunikace a musíme zapracovat na hře pod tlakem. Chceme pokračovat dál v naší práci, abychom byli co nejvíce připravení na mistrovství světa,” říká trenér Klucho. Světový šampionát juniorů uzavře reprezentační ročník 2022/23, konat se bude v květnu v dánském Fredrikshavnu.

Ženské reprezentantky si odbyly zápasovou premiéru pod vedením Lukáše Procházky. V prvním klání se jim podařilo vyzrát na Švýcarky díky povedené druhé třetině, v odvetě se radoval hostitelský výběr, kterému také k triumfu pomohla povedená prostřední část.

„Ukázalo se, že se potkaly dva kvalitní týmy a že zápasy byly vyrovnané. Na naší hře se dá najít spoustu pozitivních věcí, ale pořád před sebou máme dost práce. Musíme se například soustředit na naši hru, být kvalitnější na míčku a více tvořit. Máme tým poskládaný tak, abychom to dokázali,“ hodnotí své první zápasy v pozici hlavního kouče ženské reprezentace Procházka.


SEZONA 2022/23

Nový ročník již úspěšně běží

Nejvyšší a celostátní soutěže a s nimi i valná většina těch regionálních sice až o víkendu 10. – 11. září, fanoušci si však mohli od června po celé léto užívat tradiční Street Floorball League, která v rámci svého pátého ročníku znovu zavítala do centra šesti měst napříč republikou.

V srpnu se navíc rozjelo soukolí Poháru Českého florbalu. Ten za sebou má v mužském pavouku tři kompletní kola a rovněž vrcholovou část, do které se zapojují celky z Livesport Superligy doplněné o týmy z 1. ligy mužů a Národní ligy. Rozehrál se také pohár žen, jehož účastnice již prošly sítem prvního kola.

O uplynulém víkendu se navíc rozehrála 1. liga mužů, která hned na úvod přinesla třaskavé derby o Brno mezi Bulldogs a ze superligy sestoupivším Hattrickem. Druhá nejvyšší mužská soutěž navíc doznala opravdu velkých změn. Hned čtyři celky sestoupily a nahradily je týmy z Národní ligy. Premiéru v 1. lize si tak odbyly týmy BUTCHIS, TROOPERS, Aligators Klobouky a FbC Plzeň.

Pro letošní sezonu přichází úprava v možnosti sledovat florbalové přenosy na internetu. Fanoušci, kteří chtějí sledovat duely Livesport Superligy, Extraligy žen a 1. ligy mužů, skrze web českého florbalu či platformu TVcom, se nejprve bezplatně registrují a následně mohou sledovat své oblíbené týmy v akci. „Chceme všem florbalovým divákům přinášet stále atraktivnější přenosy a jedním z důležitých prvků, které nás nyní lehce brzdí v tom, abychom mohli naše vysílání dál zkvalitňovat, je nedostatek relevantních dat o sledovanosti zápasů. Díky registraci dostaneme do rukou komplexnější data, která nám pomohou jednotlivá utkání lépe analyzovat a dál s nimi pracovat tak, abychom fanouškům poskytli co nejlepší divácký zážitek a správně zvolili další vývoj v oblasti prezentace elitního florbalu,“ vysvětluje ředitel komunikace a marketingu Českého florbalu Roman Urbář.


Změny pravidel

V ročníku 2022/23 vchází v platnost několik pravidlových novinek. Mezi nejvýznamnější změny patří zrušení trestu na pět minut a jeho nahrazení vyloučením na 2+2 minuty či úprava systému červených karet.

„Nahrazení pětiminutového trestu vyloučením na 2+2 minuty v praxi znamená, že družstvo hrající přesilovku může během ní zaznamenat maximálně dvě branky. Pokud totiž dojde ke vstřelení gólu v průběhu prvních dvou minut, pak se zbytek první části trestu zruší a začne se měřit druhá část trestu. Důvodem této úpravy je především to, že trest na pět minut měl značný dopad na vývoj utkání,“ popisuje ředitel soutěžního úseku Zdeněk Mlčoušek.

Novinkou je také upravení systému trestů do konce utkání. Rozhodčí nyní mohou udělit dva typy místo původních tří. Nově je to technický trest, za neuvedení člena v zápise o utkání či hru s nepovolenou výstrojí, a trest do konce utkání. Oba typy jsou spojené s vyloučením na 2+2 minuty, technický trest však nemá vliv na následující klání. V případě, že hráč obdrží trest do konce utkání, má automaticky pozastavenou činnost na jedno střetnutí a o jeho případném dalším distancování rozhoduje disciplinární orgán.

Úpravami prošlo také odložené vyloučení. Výhoda pro neprovinivší se tým bude nově končit aktivním zahráním balonku soupeřem. Dosud musel trestaný tým získat míček plně pod kontrolu. Zároveň je novinkou, že pokud odložené vyloučení skončí právě aktivním zahráním či ziskem míčku provinivšího se družstva, následuje volný úder z nejbližšího místa pro vhazování. Dojde tak k omezení situací, kdy družstvo, které hraje přesilovku, ji nezačíná s balonkem na florbalce.

Změnami prošla i povinnost týkající se sebrání zlomené části florbalky, které je nyní možné provést až v nejbližším přerušení. V případě úmyslného zlomení florbalky mohou rozhodčí nově udělit trest jen osobní trest (2+10 minut). Dosud bylo možné hráče potrestat jen vyloučením do konce utkání. Upřesněna pak byla pravidla o hře v malém brankovišti, hře na zemi, systematické pasivní hře či zpřesnění definice vlastního gólu.

V rámci nové edice pravidel došlo k přesnějšímu pojmenování intenzity jednotlivých přestupků, které pomohou lépe definovat rozdíly mezi nimi. Současně také definují trest, který za příslušný přestupek udělí rozhodčí, tedy kdy bude udělen volný úder, kdy menší trest, kdy větší trest (2+2 minuty) a kdy trest do konce utkání.


Je klíčové, že jsme stabilní, říká prezident Daniel Novák

Po třech letech vstupují všechny soutěže pod hlavičkou Českého florbalu do nového ročníku se změnami v obsazení. Nastavená pravidla umožnila velmi hladce a téměř bez komplikací odehrát kompletní sezonu a zajistit tak prostupnost soutěží. „Tento aspekt pro nás byl klíčový, a proto jsme před startem uplynulého ročníku přijali soubor pravidel, aby bylo jasně definované, za jakých podmínek a v jakém formátu se mohou soutěže napříč různými úrovněmi dohrát. Těší nás, že jsme nemuseli sáhnout k nejkrizovějšímu řešení a ligy na delší čas přerušovat,“ vrací se k uplynulému ročníku prezident Českého florbalu Daniel Novák.

„Tato opatření platí i pro sezonu 2022/23, na jejímž prahu se právě nacházíme. Pořád vnímáme, že covid je stále aktuální. Věříme však, že stejně jako v minulém ročníku neovlivní nějak zásadně hladký průběh všech ligových soutěží a bude moci být znovu zajištěna jejich prostupnost a regulérnost,“ připomíná Novák, který z pozice nejvyššího šéfa tuzemského florbalu zahajuje druhou sezonu.

V ní bude Český florbal čelit kromě koronaviru dalším nástrahám, jako je zdražování a stále se zvyšující inflace. „Pro nás jako Český florbal je klíčové, že jsme i po dvou letech koronavirové pandemie, která přinesla ekonomické ztráty globálně v celém sportu, finančně stabilní a jsme připraveni těmto nástrahám čelit,“ říká prezident Českého florbalu.

Novák také pojmenovává situaci, která bude nejvíce trápit florbal napříč celou republikou. „Provozu Českého florbalu a jednotlivých oddílů se samozřejmě nejvíce dotkne především zdražování energií, které může výrazně zvýšit náklady na provoz, zejména u sportovních hal. Očekáváme, že nejvíce se to projeví od nového roku. Víme, že budeme čelit další nestandardní situaci, a proto se již nyní snažíme na problémy připravit. Věříme, že Národní sportovní agentura a celá vláda ČR udělá maximum pro řešení této situace. Sotva se český sport vzpamatoval z covidu, přichází další ohrožení. Bez podpory sportovních hal, popřípadě sportovních oddílů hradících zvýšené nájmy, bude sport opět ve výrazném ohrožení. Budeme s našimi oddíly řešit, jak již nyní jednat s ostatními sportovními subjekty v jednotlivých městech. Za každou cenu se chceme vyhnout tomu, aby energetické problémy přinesly nějaké omezování tréninkové činnosti,“ popisuje Novák.


LIVESPORT SUPERLIGA

Do sezony s novinkami a silným partnerem

Nejvyšší tuzemská soutěž doznala po dvouleté odmlce změny. Hattrick Brno, který neuspěl ve druhém kole play-down s Pardubicemi, nahradil vítěz 1. ligy mužů z Karlových Varů. Co však zůstává už třetí sezonou stejné, je titulární partner, kterým je globální technologická společnost Livesport. „Spojení s tak silným partnerem si velmi vážíme. S Livesportem není spojená jen superliga, ale je rovněž významným partnerem všech našich reprezentací a podporuje i celou řadu našich dalších projektů,“ připomíná prezident Českého florbalu. 

„Minulá sezona přinesla všechno, co jsme si na začátku našeho partnerství s Českým florbalem přáli – skvělé výkony mužské i ženské reprezentace, napínavý ročník Livesport Superligy a výborně zorganizované superfinále. Na O2 arénu plnou florbalových fanoušků se těším i příští rok, a věřím, že to nebude jediný moment, kdy budeme na spojení s Českým florbalem hrdí,“ říká CMO společnosti Livesport Petr Hortík.

Livesport Superligu čekají kromě nového účastníka také další změny. Ty se týkají především povinnosti pokládat povrchy pro všechny týmy, a to minimálně v deseti ze třinácti domácích utkání v základní části. Výjimku tvoří pouze dvě haly – UNYP Arena v Praze a ČPP Arena v Ostravě, kde aktuálně položený povrch odpovídá všem parametrům v případě, že na něm budou jen florbalové čáry. „Chceme, aby byla mužská superliga výkladní skříní českého florbalu. Jednou z nesporných výhod jednotných povrchů mimo sportovní hledisko je ta, že jsou na něm pouze čáry vyznačující florbalové hřiště a divák, který si pustí přenos či sestřih ze zápasu, se tak nebude muset těžko orientovat ve změti čar pro jiné sporty. Věřím, že díky tomuto kroku ještě více vzroste atraktivita superligy a najde si nové fanoušky nejen u televizních obrazovek,“ říká Novák.

Novinkou bude také rozšířené využití videa. Po testovacím režimu v rámci play-off, kdy byl instalován video systém do UNYP Areny a Městské sportovní haly v Mladé Boleslavi, dojde k jeho významnému rozšíření. Nově bude možné po domluvě družstev využít video na každém utkání Livesport Superligy. „Rozhodčí budou moci v rámci přechodného období, které bude trvat do roku 2028, kromě vlastního video systému využít také oficiální záběry z vysílání ČT Sport a TVcom. Cílem je dát rozhodčím možnost zpětně posoudit situace, které dobře nepostřehli, a to především v souvislosti se vstřelením branky. Trenérům pak umožnit opravit verdikt rozhodčích pomocí dostupného video materiálu. Naší dlouhodobou vizí je postupně instalovat plnohodnotný video systém na všechny haly v nejvyšších soutěžích a co nejlépe na základě praxe vyladit pravidla pro používání videa tak, aby co nejvíce reflektovalo potřeby florbalu,“ komentuje ředitel soutěžního úseku Českého florbalu Zdeněk Mlčoušek.


Hned zkraje čeká na diváky repríza superfinále

Ročník 2022/23 odstartuje dvěma duely v sobotu 10. září. Úvodní buly nové sezony padne v ČPP Aréně v Ostravě, kde domácí FBC přivítá Českou Lípu. Tentýž den se rozehraje ještě klání mezi Otrokovicemi a Bohemians.

V neděli čeká na fanoušky repríza posledního čtvrtfinále Vítkovice – Chodov a první „malé pražské derby“, ve kterém se potká střešovický Tatran s Vinohrady. Nováček z Karlových Varů hned v prvním kole nastoupí doma proti Pardubicím, které se na jaře zachraňovaly až v baráži a pro oba týmy tak půjde o velmi důležité měření. Nedělní program uzavře zajímavá bitva mezi Spartou a Libercem.

Superligový florbal bude fanoušky bavit i v průběhu týdne. V úterý v 10 hodin dopoledne uzavře úvodní kolo bitva Mladé Boleslavi s Black Angels, čtvrtek bude patřit televizní předehrávce 2. kola, ve kterém vyzve úřadující mistr aktuálního vicemistra v repríze posledního superfinále. Hned v pondělí pak přinese ČT Sport přímým přenosem i bitvu Sparty s Vítkovicemi.

Základní část vyvrcholí o víkendu 25. – 26. února. Během prvního březnového víkendu odstartuje play-off, které stejně jako v minulém ročníku nabídne nejprve osmifinále hrané na dva vítězné duely. Čtvrtfinále se rozeběhne 11. března, nové mistry Livesport Superligy poznáme v polovině dubna, kdy se odehraje jedenácté Superfinále florbalu.


Podívejte se na rozhovor s Janem Natovem:

EXTRALIGA ŽEN

Své první kolo rozehraje o nadcházejícím víkendu také ženská extraliga. Do jejích řad se vrátil bývalý hegemon z Liberce, který se stal vítězem uplynulé sezony 1. ligy žen. O úroveň níže se poroučely brněnské Židenice, které podlehly ve druhém kole play-down svému městskému rivalovi Bulldogs.

V pondělí 12. září se fanoušci ženského florbalu dočkají televizního utkání. Ligovou sezonu na ČT sport odšpuntuje repríza posledního ženského superfinále Ostrava – Chodov. Další TV klání bude na programu v prosinci. “Jsme velmi rádi, že se nám povedlo ve spolupráci s Českou televizí dostat na obrazovky ČT sport atraktivní duely Extraligy žen. Věřím, že repríza posledního superfinále i ostravské derby přilákají diváky nejen do ochozů hal, ale také k televizním obrazovkám,” těší prezidenta Českého florbalu.

Extraligovou sezonu 2022/23 zahájí souboj brněnských Bulldogs s Ostravou, na který naváže utkání Florbalové akademie MB s Olomoucí a sobotní program ukončí klání nováčka z Liberce, jenž doma přivítá Jičín. V neděli zavítají hráčky Tigers Startu98 na půdu Vítkovic a Panthers přivítají v rámci pražského derby Bohemians. 

Stejně jako superliga, tak i nejvyšší soutěž žen skončí svou dlouhodobou část během posledního únorového víkendu. Play-off a boje o záchranu odstartují 11. března, tradičním vrcholem bude opět Superfinále florbalu.


Podívejte se na rozhovor s Danielou Frantíkovou před startem sezony:

ŠKOLSKÉ POHÁRY

V uplynulém ročníku se po dlouhých třech letech ovlivněných pandemií koronaviru povedlo korunovat vítěze školských pohárů. Nejlepší týmy si z finálových turnajů odnesly kromě trofejí i věcné ceny, které poslouží k rozvoji florbalu v jejich školách, jako například zbrusu nové florbalky, branky či míčky.

„Školské poháry jsou jedním z klíčových prvků, jak zapojit do florbalu více dětí. Těší mne, že i po covidových letech byla účast v minulém ročníku vysoká a že se ukázalo, že na školách je o florbal zájem. Jsem rád i za spojení se silnými partnery, kteří nám společně s místními organizátory všech jednotlivých turnajů pomáhají k tomu, abychom poskytli účastníkům co nejlepší servis a aby si v případě úspěchů odnesli i více než jen kvalitní zážitek. Věřím, že i v tomto školním roce udržíme vysoký standard a do turnajů se zapojí co nejvíce škol,“ říká prezident Českého florbalu.

V ČEPS Cupu pro základní školy představilo 809 týmů ze základních škol napříč všemi kraji a okresy v České republice. Z finálového turnaje v pražské hale Jedenáctka vzešly jako vítězné školy ZŠ Horní z Brna v kategorii dívek a Vodníci Mohelnice v chlapecké části. 

Středoškolský pohár premiérově zaštítila stavební společnost Subterra. Do hry se zapojilo dokonce rovných 560 týmů, čímž byl stanoven nový rekord. Dvojice nejlepších týmů v dívčí i chlapecké části si užila velkolepé boje o titul v rámci Superfinále florbalu v O2 areně, kde triumfovaly hráčky trutnovského gymnázia a ostravští Sporťáci. 

A jak hodnotí uplynulý ročník generální partner poháru? Obchodní ředitel Subterra a.s. Ing. Jiří Tesař k tomu říká: „Počet týmů, který se této soutěže zúčastnil mluví sám za sebe. Myšlenka povzbudit zájem mládeže o florbal a přivést ji po nucené covidové přestávce co nejrychleji zpět na palubovky, byla naplněna beze zbytku. Dobrá věc se tedy podařila a chceme v ní společně pokračovat. A poněvadž je vždy co zlepšovat, připravujeme i pro nadcházející ročník další novinky a překvapení. Věřím, že bude při nejmenším stejně atraktivní a úspěšný jako ten minulý.“   

Oba turnaje rozjedou svůj nový ročník na přelomu října a září. Přihlášky na novou sezonu ČEPS Cupu se otevřou 12. září, do Subterra Cupu se spustí registrace o týden později 19. září.


Zhlédněte záznam tiskové konference:

Obrázek