ZBYLÁ DVĚ MÍSTA PRO PLAY-OFF ZÍSKALI ALIGÁTOŘI A PELHŘIMOVSKÝ SPARTAK

3. 3. 2020

Uplynulý víkend se odehrálo závěrečné kolo základní části. Poslední dvě vstupenky do vyřazovacích bojů si zařídili aligátoři z Klobouků a Spartak Pelhřimov. Černý Petr zbyl na východočeské Svitavy, které v přímém souboji prohrály právě s Klobouky.

Svitavám se na domácí palubovce podařilo dostat do jednobrankového vedení, které však nedokázaly udržet a na konci druhé třetiny byl stav 2:4 pro hosty. Na začátku posledního dějství aligátoři vedení ještě navýšili, ale Svitavy utkání nevzdaly a v 57. minutě snížily na 5:6. Jejich plánovaný závěrečný tlak na vyrovnání hosté utnuli již po dalších 20 vteřinách, a nakonec si pohlídali vítězství i následný postup. Hattrickem se blýsknul Pavel Zbořil.

Posledním postupujícím se i přes prohru s TROOPERS stal Pelhřimov. Ten již od začátku dotahoval vedení leadera soutěže, který svou výhru 10:6 dokonal až v poslední desetiminutovce.

Souboj o druhé místo na dálku probíhal mezi Hranicemi a Letkou. Zatímco Letka dokázala vyhrát na palubovce Třebíče 12:5, Hranice nezvládly domácí utkání s Horní Suchou a prohrály 8:12. Vicemistrem základní části se tak stal celek z Opavska. Horní Suchá si díky výhře zajistila čtvrté místo tabulky a tím lepší výchozí pozici pro play-off.

Ostravský MVIL v posledním kole nestačil na vikingy z Kopřivnice. Až do 50. minuty držel šance na úspěch, které však hosté zničili pěti brankami v závěrečné desetiminutovce.

Duel jistých účastníků play-down, Opavy a Hluku, skončil vítězstvím hostů 11:5. Stejný souboj si zopakují i v rámci prvního kola o udržení Národní ligy. Druhou dvojicí budou Svitavy a Třebíč.

Vítězem kanadského bodování se stal s 56 body Jan Kolajta (TROOPERS). Druhé místo obsadil s 54 body hranický Petr Velech, nejlepší trojku uzavřel se 49 body Tomáš Olbert z Hluku.  Nejlepším gólmanem se dle průměru obdržených branek stal ostravský Vojtěch Kořínek (4,29 branky na zápas). Nejvíce výher si pak připsal kopřivnický brankář Jan Klinka. Nejvylučovanějším hráčem je Václav Večeřa z Horní Suché (36 trestných minut).

22. kolo [29. 2. – 1. 3. 2020]

FBC Hranice – FbK Horní Suchá 8:12 (1:4, 2:6, 5:2)

S.K. P.E.M.A. Opava – FBK Spartak Hluk 5:11 (0:6, 1:2, 4:3)

Snipers Třebíč – FBC Letka Toman Finance Group 5:12 (2:5, 2:1, 1:6)

Spartak Pelhřimov – TROOPERS 6:10 (1:2, 2:4, 3:4)

FbK TJ Svitavy – Aligators Klobouky Teamstore.cz 5:7 (1:0, 1:4, 3:3)

1. MVIL Ostrava – FBC Vikings Kopřivnice 6:12 (1:3, 3:3, 2:6)

V neděli v 20:00 proběhl výběr soupeřů pro play-off. Vítěz základní části TROOPERS pro čtvrtfinále zvolil osmý Pelhřimov (letošní vzájemné zápasy 8:5, 10:6). Druhá Letka si vybrala regionálního rivala MVIL Ostrava (5:3, 10:3). Volbou bronzových Hranic byla pátá Kopřivnice (8:4, 6:5p). Na čtvrtou Horní Suchou vyšli aligátoři z Klobouků (3:7, 7:8p). Hraje se na tři vítězná utkání a první zápas je na programu 7. 3. 2020.