ŽIDENICE BEROU DRUHÝ BOD, JIČÍN VYROVNAL SÉRII

8. 3. 2020

První víkend play-off v ženské extralize uběhl jako voda a pouze jedna série je vyrovnaná. Jičín zdolal soupeře z Olomouce 4:3, zbytek týmů obstaralo divákům parádní podívanou. Jak vypadají stavy jednotlivých bitev?

Židenicím opět nevyšel vstup, když si Brňanky nechaly soupeřky odskočit do tříbrankového vedení. Trvalo jim to sice dlouho, ale od poloviny hrací doby aktivovaly své střelecké schopnosti a pěti ranami v řadě obstaraly velký obrat. Florbalistky Tigers ještě pár vteřin před závěrečnou sirénou snížily na 4:5, avšak více vymyslet nedokázaly. Naprosto stejný scénář se odehrál na Dubině, kde šel do vedení 3:0 Tatran. Rytířky vyrovnaly až zpočátku třetího dějství, kdy vzaly vývoj duelu pevně do svých rukou a dokráčely k druhému vítězství.

Chodov předvedl lepší výkon než v sobotním střetnutí a nedovolil Bohemians se zapojit do šance k uhrání bodu v sérii. Hlavní hvězdou odpoledna byla reprezentantka Martina Řepková, která byla u pěti z devíti gólů. Ostrava proti Panthers odehrála vyrovnanou první třetinu, ve které se oba tábory spíše oťukávaly. Od začátku druhé periody bylo FBC efektivnější a postupně se dostávalo do náskoku, který zaručoval vítězství a vedení 2-0.

Série o setrvání v ženské extralize vychází prozatím lépe Bulldogs. Brno si poradilo s Libercem 4:1 a je blíže k ukončení série ve svůj prospěch. Mezi Jičínem a Olomoucí však vládne vyrovnanost. V olomoucké Čajkaréně si FBK vzalo vedení už ve druhé minutě utkání a nenechalo se o něj připravit. Ačkoliv se Jičín od 27. minuty už neprosadil, domácí hráčky se neprokousaly k vyrovnaní a případnému dramatu.