​​​​​​​

ŽIDENICE PŘEKVAPILY BOHEMIANS, VÍTKOVICE UDRŽELY PRVNÍ MÍSTO

10. 2. 2019

Víkendové dvojkolo měla připravené Extraliga žen. V nedělních utkáních 20. kola zvítězily Židenice i přes roli outsidera na hřišti Bohemians, přičemž ostatní favorité výsledkově nezaváhali. V elitní trojce týmů tak nadále figurují Vítkovice, Chodov a Ivanti Tigers.

Florbalistky Židenic v minulém kole získaly bod od favorizované Ostravy. A na překvapivé skóre dosáhly i v dalším zápase proti Bohemians. Brňanky sice přišly o náskok 0:2, ale v posledních deseti minutách obrátily výsledek zpět ve svůj prospěch. „Rychlostně jsme prohráli všechny souboje a soupeř šel více za body než my,“ komentoval prohru 3:4 trenér Pražanek Tomáš Grigar.

Na první příčce tabulky zůstaly Vítkovice, které vyhrály nad Panthers Praha. Hostující hráčky se ale držely i po čtyřiceti minutách na dostřel soupeři, protože ztrácely jen dva góly. Třetí třetinu však Vítkovice zvládly s čistým kontem a celkově uspěly 7:2. Tři body získala Barbora Husková za dvě branky a asistenci. Se skóre 7:1 pak zvítězil Chodov nad Olomoucí. „Trvalo nám delší dobu, než jsme se dostaly do utkání,“ upozornila chodovská trenérka Michaela Marešová.

Z výhry se radovaly také Ivanti Tigers proti Liberci. Tým z Jižního Města zvládl především první třetinu, během níž zaznamenal šest gólů. Ke konci duelu se však domácí Crazy Girls postupně zlepšovaly a nakonec upravily výsledek na 3:8. Z elitní čtveřice nezaváhala ani FBC Ostrava, která zdolala Tatran Střešovice 9:3. Čtyři trefy zajistila Kristína Hudáková.

Své místo ve vyřazovací fázi potvrdil Jičín vítězstvím nad Plzní. Hráčky hostů se částečně vrátily do hry až v poslední třetině, ale ani dvě branky už neodvrátily porážku Slavie 2:6. „Z naší strany přehlídka nepřesností, z nichž plynuly chyby v rozehrávce a bída v zakončení. Víme, na čem pracovat a do blížícího se play-down půjdeme určitě silnější,“ doplnil kouč Plzně Vít Procházka.