{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŽIDENICE PŘEKVAPILY OSTRAVU, RANOCHOVÁ MÁ TŘETÍ NULU

Obrázek ke článku
24. 11. 2019

Extraliga žen má za sebou své dvanácté kolo. Olomouc si nečekaně snadno poradila s Libercem. Překvapivý výsledek si připsaly Židenice, které porazily třetí Ostravu. Vítkovice a Chodov podle očekávání potvrdily roli favoritů.

V zápase z chvostu tabulky si Olomouc nečekaně dobře poradila s Libercem. Olomoucký tým si totiž dosud připsal jen dvakrát tři body za vítězství právě proti Liberci a Jičínu. V odvetném zápase na domácí půdě ale odskočil Severočeškám ještě výrazněji, a byť šlo o souboj týmu na jedenáctém a dvanáctém místě tabulky, zvítězily florbalistky Olomouce dvouciferným výsledkem.

V zápase Chodova s Jičínem se blýskla především Martina Řepková, která nasbírala šest kanadský bodů za branku a pět asistencí. Podílela se tak na více než polovině branek svého týmu. Za jejími zády se dařilo naopak brankářce Haně Ranochové, která si připsala už třetí nulu v letošní sezóně a v základní části tak dorovnala svůj počet čistých kont ze sezóny 2016/2017.

Na Tatranu se jely nájezdy

Nejdramatičtějším utkáním soboty bylo pražské derby mezi Tatranem a Tigers, které mělo speciální nádech pro reprezentační obránkyni Vendulu Beránkovou. Ta v průběhu letošní sezóny totiž vystřídala Jižní Město právě za Střešovice. Byť do utkání vstoupil lépe právě Tatran, o vítězkách v tomto duelu nakonec rozhodovaly až samostatné nájezd. Druhý bod v nich dvěma přesnými zásahy pro Tigers vystřelila kapitánka Iveta Hyršlová.

V posledním duelu dne se potkaly florbalistky mistrovských Vítkovic a nováčka z Bulldogs. Vítkovice si dokráčely pro pohodlnou výhru 8:3 i díky hattricku kapitánky Ferenčíkové nebo čtyřem asistencemi mladé polské reprezentantky Zuzany Krzywak. Poměr střel byl přitom podle domácích statistiků 9:47 a Brno tak z poměrně mála těžilo celkem dost, včetně vyrovnané prostřední části, která skončila 3:3.

Židenice si připsaly překvapivé vítězství nad favorizovanou Ostravou. Brňanky, které bojují o play-off, porazily třetí tým tabulky 7:4. Pro domácí florbalistky byla důležitá prostřední třetina, během níž nastřílely hned čtyři góly. Židenice si tak díky této výhře pojistila šesté místo tabulky. V pražském derby potom naplno bodovaly hráčky Bohemians, jež porazily Panthers 6:4 a zůstávají čtvrté.  

Obrázek