ŽIDENICE ZVÍTĚZILY NAD BOHEMIANS, FLORBALISTÉ ČESKÉ LÍPY USPĚLI V PRODLOUŽENÍ

9. 2. 2020

Nedělní program v elitních soutěžích přinesl pokaždé pouze jediné utkání. V Extralize žen zvítězily Židenice po velkém boji nad Bohemians 10:8, v mužské Superlize se nakonec radovali v prodloužení duelu s Otrokovicemi hráči České Lípy a v 1. lize mužů uspěl Slovan Havířov, který vyhrál 4:2 proti Gullivers.​

Velmi vyrovnaný duel mohli vidět diváci v Brně, kde na sebe v rámci ženské Extraligy narazily florbalistky Židenic a Bohemians. Po přestřelce, která nabídla neustálé změny stavu a 18 branek, se nakonec radovaly brněnské hráčky, které se díky vítězství 10:8 posunuly těsně na 4. místo tabulky. Hořkost porážky zelenobílých je patrná z vyjádření trenéra Tomáše Grigara: "No dát osm gólů a prohrát zápas je strašné. Góly jsme si dneska dali naprosto sami. Co bylo dobré bylo to, že jsme hráli slušně v útoku, ale dětské chyby nás srazily ke dnu. Díky soupeři hodně štěstí do playoff a my jdeme makat."

V utkání České Lípy s Otrokovicemi se Panthers dostali do vedení, jenže florbalisté z Lípy dokázali vývoj utkání strhnout na svou stranu a dlouho vedli 3:1.Tento náskok ale také neudrželi a po šedesáti minutách byl stav zápasu vyrovnaný 3:3. V prodloužení dokázali využít českolipští výhodu přesilové hry a připsat si jeden bod navíc, který pro ně může být velmi podstatný v boji o účast v playoff.

Souboj tabulkových sousedů v 1. lize mužů, tedy Slovanu Havířov a Gullivers Brno, přinesl rovněž vyrovnaný průběh. Po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli stav 2:2, domácímu Slovanu se pak povedlo rozhodnout v poslední části, kdy dokázal vstřelit dva slepené góly do branky Gullivers a vyhrát 4:2. Na vítězství se nejvíce podíleli Vojtěch Vavrečka (1+1) a Petr Řezáč (0+2).