{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZÍSKÁ LUKÁŠ SOUČEK TŘETÍ VÍTĚZSTVÍ V ŘADĚ? KONKURENTY JSOU LUKÁŠ BAUER A MARTIN BENEŠ

Obrázek ke článku
23. 5. 2020

V posledních dvou ročnících ankety Florbalista sezony ovládl brankářskou kategorii vítkovický Lukáš Souček. Ten se do nejlepší trojky probojoval i letos. Jeho třetí triumf v řadě mohou překazit Lukáš Bauer z Mladé Boleslavi a Martin Beneš z pražské Sparty. Kdo bude nejlepší v sezoně 2019/2020, se dozvíme již brzy.

Finalisté kategorie Brankář sezony 2019/2020
  • Lukáš Bauer (Technology Florbal MB)
  • Martin Beneš (ACEMA Sparta Praha)
  • Lukáš Souček (1. SC TEMPISH Vítkovice)

Mimo dvě prvenství má Lukáš Souček ve sbírce individuálních ocenění také jedno stříbro a dva bronzy. V letošní sezoně nastoupil do 15 zápasů, ve kterých držel průměr obdržených branek lehce pod hranicí 4,4 branky na zápas a úspěšnost bezmála 79 %. Se svými Vítkovicemi skončil na druhém místě tabulky základní části.

Vládcem letošních statistik byl boleslavský Lukáš Bauer. Ten s průměrem 2,74 branky na zápas a úspěšností 85,43 % ovládl základní část. Stejně podařenou sezonu měl jeho tým, který dlouhodobou tabulku ovládl s náskokem 11 bodů. I Bauer má již zkušenosti s vítězstvím v této anketě, a to z ročníku 2016/2017.

Martin Beneš obhajuje loňské druhé místo. V sezoně 2019/2020 byl s 1567 minutami v malém brankovišti jednoznačně nejvytěžovanějším brankářem. Se Spartou dokráčel až na čtvrté místo. Jeho výkony mu vynesly také premiérovou pozvánku do reprezentace - debutoval na lednové kvalifikaci v Lotyšsku, kde si připsal čisté konto proti Lichtenštejnsku.

Historickými rekordmany kategorie Brankář sezony jsou prozatím Tomáš Kafka s šesti triumfy a David Rytych se čtyřmi vítězstvími.

TOP 10 kategorie Brankář sezony 2019/2020

Potřetí v historii obsadil čtvrté místo chodovský Michal Rebro, který před sezonou opustil střešovické brankoviště a nyní kryje záda Chodovu. Jeho největším úspěchem zůstává druhé místo ze sezony 2012/2013.

Radovan Michajlovič má na kontě tři bronzová umístění z minutých let. V letošním ročníku pomohl svými výkony Otrokovicím do play-off, což mu vyneslo páté místo v anketě.

Šesté místo obsadil ostravský Jan Binder, který však neodehrál velkou část sezony kvůli zranění. Další pozice drží superligové stálice i zlatá dvojice brankářů z juniorského šampionátu v Kanadě.

4. Michal Rebro (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)

5. Radovan Michajlovič (Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE)

6. Jan Binder (FBC ČPP Ostrava)

7. Filip Kuhn (FBŠ Hummel Hattrick Brno)

8. Kotouček Michal (FbŠ Bohemians)

    Musil Petr (Technology Florbal MB)

10. Haleš Martin (Sokoli Pardubice)

      Kříž Lukáš (Tatran Střešovice)

      Laja Štěpán (FBC Ostrava)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek