​​​​

BOHEMIANS VÍTĚZÍ, ROZHODLI DEVĚT VTEŘIN PŘED KONCEM

1. 3. 2021

Pondělní utkání před televizními kamerami přineslo opravdu nabitý duel. Ve sportovní hale na Jižním Městě si to mezi sebou rozdaly dva celky, které nejen hrají za ve stejném městě, ale také si brousily zuby na průběžnou třetí pozici tabulky Livesport Superligy. Chodov zde vyzval soupeře v zelenočerných dresech, po vyrovnaném duelu nakonec rozhodla branka v čase 59:51, kterou vstřelil za Bohemians šťastný Matyáš Krebner a kromě tří bodů tak svému celku zajistil průběžnou třetí pozici a jistotu umístění v top čtveřici nejvyšší mužské soutěže.

Pražské derby přineslo kromě očekávaných tvrdých střetů a sérii vyloučení také mnoho krásných gólových momentů a fair-play gest. Jedním z nich byl bezesporu moment, ve kterém trenér Chodova konzultoval s Michalem Jedličkou, trenérem soupeře, nedovolený zákrok na hráče Bohemians. Ten spolu oba hlavní kouči v poklidné atmosféře probírali u zpomaleného záběru na tabletu.

Skóre zápasu otevřeli domácí přesnou dělovkou obránce Jiřího Bauera. O ani ne minutu později však Bohemians odpověděli a to rovnou dvojicí branek během šestnácti vteřin. Druhý gól za tým FbŠ Bohemians padl z hole mladého kanonýra Matěje Pěničky, který tak skóroval již v devátém utkání za sebou.

V polovině první periody navíc klokani navýšili vedení a současně také svůj vlastní rekord, když v přesilové hře vstřelili branku na 3:1, která znamenala jejich 36. trefu v přesilové hře v sezoně.

Prostřední část zápasu patřila zase chodovskému kádru. Trojicí gólů otočili vývoj utkání na svou stranu, skvělým výkonem řádil především Tom Ondrušek. Do poslední třetiny tak šli domácí florbalisté ve vedení a navíc posilnění vědomím, že vyrovnávací branku na 3:3 vstřelili po úspěšném obranném bloku před svou bránou.

Vyrovnaný duel to nebyl pouze na branky, ale také na prováhání stoprocentních šancí. Tam skóre činilo 1:1 – nejprve chodovský Ondrušek po krásné přihrávce přestřelil úplně prázdnou branku, o chvíli později však na druhé straně Mikuláš Forman do stejně prázdné brány poslal pouze razítko na tyč.

Jak již bylo zmíněno, do závěrečné periody hráči šli za stavu 4:3 pro Chodov. Ten trval až do 49. minuty, kdy soupeř skóre srovnal a domácí tak byli nuceni sáhnout k taktickému kroku. Dvě minuty před koncem základní hrací doby odvolali brankáře, což byla velká šance k tomu vstřelit vedoucí branku. Jedině výhra za tři body totiž mohla Chodov posunout na třetí místo tabulky.

Jejich naději však zhatilo trestné střílení, které následovalo po faulu jednoho z domácích hráčů. V tom sice vynikl brankář Vojtěch Šimůnek svým skvělým zákrokem nohou, o chvíli později však Bohemians přece jen skórovali. V čase 59:51 totiž vstřelil branku na 5:4 Matyáš Krebner, který tak klokanům zařídil průběžnou třetí pozici.

Tento zápas se však kromě hezkých akcí a mnoha emocí nevyhnul ani kurióznímu momentu. Ve chvíli vstřeleného šestého gólu, který zapadl do prázdné brány ihned po středovém buly, totiž Filip Forman dostal červenou kartu za nevhodnou oslavu (nesportovní a vulgární gesto směrem k soupeři).

„Myslím, že to byla možná taková předpremiéra play-off zápasu, těžko říct. Byl vyrovnaný, kvalitní a plný emocí. My jsme na konci věděli, že jestli chceme na to čtvrté místo, tak musíme vyhrát a s tím jsme do toho šli. Ale nepodařilo se,“ hodnotí televizní duel trenér domácích David Podhráský.

Ze strany vítězného týmu zhodnotil pozápasové pocity trenér Martin Forman. „Utkání bylo plné emocí, takže rozhodně atraktivní. Doufám, že se diváci v televizi bavili. My jsme na začátku nebyli tak špatní, troufám si ale říct, že ve druhé třetině jsme byli o hodně slabší. Ve třetí periodě jsme to ale stáhli na dvě lajny a myslím si, že jsme měli navrch. Samozřejmě na konci jsme měli nějaké to štěstí, ale ten absolutní závěr jsme zvládli dobře a díky tomu jsme vyhráli,“ uvádí.

Předehrávka 26. kola Livesport Superligy

Pondělí 1. března

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FbŠ Bohemians 4:6 (branky: 7. Jiří Bauer, 20. Tom Ondrušek, 28. Petr Majer, 37. Daniel Eremiáš - 8. Ivan Tomčo, 8. Matěj Pěnička, 11. Matěj Pěnička, 50. Matyáš Krebner, 60. Matyáš Krebner, 60. Filip Forman) ONLINE | VIDEOOHLASY