{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BOLESLAV URVALA TELEVIZNÍ NÁJEZDY, VÍTKOVICE ZNIČILY LIBEREC

Obrázek ke článku
30. 11. 2020

Nálož víkendových zápasů vystřídaly dohrávky florbalové Livesport Superligy. Před kamerami ČT sport brala dva body Mladá Boleslav, kterou v nájezdech podržel střelec Jakub Bína. Dosud neporažené Vítkovice pak deklasovaly Liberec na jeho hřišti.

​Týmy Boleslavi a Chodova bojovaly o to, kdo se přiblíží čelu soutěže. A utkání bylo velmi napínavé, když za stavu 3:3 dospělo až k nájezdům. Vyrovnaný souboj nakonec urvali ve svůj prospěch Středočeši, za něž dvakrát proměnil Jakub Bína. Střelec tím napravil nepovedené šance z normální hrací doby a stal se hrdinou mužstva.

„Náš výkon nebyl po celý zápas ideální. Těžko jsme se do toho dostávali a Chodov hrál dobře. Ztráceli jsme hodně balónků na útočné půlce,“ hodnotil v televizním přenosu Bína. Boleslavský trenér Petr Novotný uznal, že se dvěma body musí panovat spokojenost. „Trochu cítím, že za třetí třetinu, kdy jsme mohli rozhodnout, si bod navíc zasloužíme,“ podotkl.

Pražany může výsledek mrzet proto, že v zápase třikrát vedli o gól. Mírnou výhodu však pokaždé ztratili a berou jediný bod. Domácí florbalisté se tak posunuli na čtvrtou příčku se 14 body, zatímco Chodov zůstal třetí s náskokem dvou bodů. Středočeši ovšem stále mají proti celku z Jižního Města dvě utkání k dobru.

Duel se nevyvíjel vůbec dobře pro boleslavského Petra Krzyžanka, po jehož vyloučení na konci druhé třetiny zužitkoval Chodov přesilovku pět na tři. V poslední dvacetiminutovce navíc zlomil hůl, což hosté potrestali další trefou. Krzyžanek přesto brzy srovnal a zajistil Boleslavi remízu. Na ni potom navázali Novotného svěřenci úspěšnými nájezdy a výhrou.

Na vrcholu superligy aktuálně jsou Vítkovice, které potvrdily první místo patnáctigólovou výhrou nad Libercem. Do nedostižného náskoku se hosté dostali v prostředním dějství, kdy dali devět branek. Čtyřikrát se v utkání trefil Adam Delong, jenž navíc přidal dvě asistence.

Výsledky Livesport Superligy
Pondělí 30. 11.

FBC Liberec - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15 (branky: 26. Adam Balatka, 34. Radek Valeš, 58. Jan Šoltys - 7. Matyáš Šindler, 8. Lukáš Hájek, 8. Adam Choma, 17. Rostislav Gattnar, 23. Adam Choma, 23. Rostislav Gattnar, 27. Adam Delong, 30. Adam Delong, 30. Marek Matejčík, 31. Jiří Besta, 33. Adam Delong, 35. Adam Choma, 37. Lukáš Hájek, 45. Adam Delong, 45. Lukáš Hájek) videoohlasy domácí / videoohlasy hosté

Předvýběr.cz Florbal MB - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:3pn (branky: 17. Jan Natov, 42. Jiří Curney, 53. Petr Krzyžanek, rozh. nájezd Jakub Bína - 9. Marek Vávra, 40. Filip Zakonov, 50. Tom Ondrušek) videoohlasy domácí / videoohlasy hosté

Obrázek