​​

ČEŠI ÚVODNÍ ZÁPAS NEZVLÁDLI. FINOVÉ PŘEDVEDLI BLESKOVÝ OBRAT

25. 8. 2021

Čeští juniorští reprezentanti vstoupili do šampionátu těžkou zkouškou proti Finsku. Po opatrném začátku a ostré prostřední periodě sice vedli poměrem 4:3, v závěrečných minutách však zápas vinou dvou slepených finských gólů ztratili a na domácím turnaji tak začínají porážkou 4:6.

Šlágr dne, kterým Brno zakončilo úvodní hrací den juniorského šampionátu navštívilo skvělých 1272 diváků, na výhru domácího celku ale ani tato vřava nestačila.

Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě povedenou individuální akcí Adam Hemerka, po chvíli však Finové srovnali a začínalo se zase od začátku. V průběhu náročných padesáti minut sice Češi vždy byli v roli vedoucího týmu, poslední sedmiminutovka ale sedla lépe jejich soupeři z Finska.

Přesně dvě minuty trval velký obrat, během něhož se seveřané dostali ze ztráty 3:4 do vedení 5:4 a velkou měrou se na tom podílel útočník Matti Minkkinen. Právě ten totiž v 55. minutě poslal svůj tým poprvé do vedení a o necelých sto dvacet sekund později navíc přidal do domácí branky ještě finskou pojistku.

Náročný duel tak pro Česko sice skončil prohrou, s předvedenou hrou však mohou být tuzemští florbalisté spokojeni stejně tak, jako s výkonem brankáře Karla Hodíka. Ten se svými zákroky velkou měrou zasloužil o dlouhodobé vedení českého týmu.

„Výsledkově jsme tahali za delší konec provazu. Měli jsme dost střeleckých příležitostí na to, abychom zápas zlomili. Dostali jsme ale dvě hloupé branky, kdy nám soupeř vždy srovnal. Chybělo nám odskočení na dvou až tříbrankový rozdíl. Na konci jsme uvolnili střed, soupeř hrál vabank a tentokrát mu to vyšlo,” komentoval výsledek trenér Berka.

Další zápas čeká české reprezentanty již ve čtvrtek v 18:30. Na domácí půdě vyzvou svého souseda ze Slovenska.

4 : 6
2:12:20:3 -:-
Branky: 7. Adam Hemerka, 20. Petr Majer, 29. Šimon Stránský, 40. Matěj Pěnička - 17. Waltteri Vesterinen, 27. Jere Koistinen, 39. Oliver Sillanpää, 54. Juuso Ahola, 56. Matti Minkkinen, 58. Matti Minkkinen

Setava Česka: Hodík (Jurco) – Malič, Piskáček, Punčochář, Martin Čermák, Bachmaier, Kawulok – Matěj Čermák, Forman (C), Pěnička – Stránský, Hemerka, Havlas – Hanák, Burian, Majer – Papuošek, Dolejš, Klápa.

Sestava Finska: Jokisalo (Karjalainen) – Järvikangas (C), Simonen (A), Kortetmäki, Lahtinen, Uusila-Laitila, Kuutsa – Ahola, Vesterinen, Koistinen – Laitila, Sillanpää, Junnila – Tenho, Kilpi, Minkkinen – Helin, Havula, Rantaniemi.