​​​

SEDMNÁCTÁ VÝHRA V ŘADĚ, BOLESLAV ROZHODLA VE DRUHÉ PERIODĚ

26. 1. 2021

Úterní večer nabídl zajímavou televizní bitvu mezi pražským Chodovem a hostující Mladou Boleslaví. Florbalistům pod vedením Petra Novotného před tímto duelem scházely pouze tři body na to, aby se dotáhli na dosud první Vítkovice. To se jim po výhře 8:3 podařilo a přidali tak již sedmnáctou výhru v řadě z celkově osmnácti odehraných utkání.

První branka padla relativně brzy, již v čase 1:11 totiž chodovský Majer nasměřoval míček tak šikovně, že se od mladoboleslavského obránce odrazil za záda brankáře Bauera. Domácí se do vedení dostali ještě jednou, v závěru první třetiny však srovnal Jan Natov, který skóroval ve vlastním oslabení.

Druhá perioda patřila výhradně hostující Boleslavi, která se prosadila hned třikrát. Druhou branku v zápase přidal Tadeáš Chroust, načež se z předbrankového prostoru prosadil také Jakub Bína. V samém závěru druhé dvacetiminutovky se však blýskl chodovský brankář Šimůnek, který výtečným skokem nastavil stopku reprezentantu Suchánkovi a zachránil tak svůj tým od šesté inkasované branky.

Jelikož pražskému kádru nezbývalo moc jiných možností, sáhl již osm minut před koncem základní hrací doby ke hře v šesti. Hned z první střely pak Chodovští trefili břevno Bauerovy svatyně. Výhoda jednoho hráče navíc sice přinesla své ovoce ve formě vstřelené branky, ta však znamenala pouze kosmetickou úpravu skóre na 3:7.

V závěru zápasu ještě Jiří Curney překonal další milník, když si připsal svou 400. branku v základní části. Celkové skóre televizního duelu upravil na 8:3 v čase 59:50.

VÝSLEDek DOHRÁVKy 21. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY
Úterý 26. ledna

FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. Předvýběr.CZ Florbal MB 3:8 (branky: 01:11 Petr Majer, 07:49 Tadeáš Chroust, 11:31 Tomáš Sýkora, 18:48 Jan Natov, 24:30 Tadeáš Chroust, 31:19 Jakub Bína, 32:23 Daniel Šebek, 46:09 Daniel Šebek, 51:49 Patrik Suchánek, 56:15 Petr Majer, 59:50 Jiří Curney) ONLINE | VIDEOOHLASY