{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ŽENY CHODOVA I VÍTKOVIC MAJÍ V SEMIFINÁLE DRUHÝ BOD

Obrázek ke článku
9. 5. 2021

Florbalistky Chodova i Vítkovic si připsaly druhý triumf v semifinále Extraligy žen. Zejména duel na Jižním Městě nebyl gólově bohatý, Chodov zvítězil 2:0 a brankářka Hana Ranochová si tak připsala čisté konto. V ostravském derby se po triumfu 5:1 radovaly suverénky základní části z Vítkovic. Obě série pokračují příští víkend na půdě Tatranu Střešovice a ostravského FBC.

Dlouho to vypadalo, že jak Eliška Drbalová v brance Tatranu, tak domácí Hana Ranochová nedovolí žádné hráčce skórovat. Zlom přišel až na konci druhé třetiny, kdy dostala hostující Markéta Prontekerová pětiminutový trest za sekání. Přesilovku poté 33 vteřin před koncem prostřední části využila Adéla Polívková. Nakonec šlo o rozhodující trefu. Vítězství Chodova pojistila ještě vteřinu před koncem utkání Vanessa Rebecca Keprtová z trestného střílení.  

„Tatran byl o něco lepší než včera. Myslím, že soupeř si dvě třetiny nevytvořil žádnou šanci, my jsme naopak příležitosti neproměňovali, proto se v napínavém závěru mohlo stát cokoliv,“ zhodnotil kouč Chodova Lukáš Procházka. Také trenérka Tatranu Michaela Marešová si hru svého týmu pochvalovala. „Obě gólmanky chytaly opravdu dobře. Jsem spokojená s tím, jak se v sérii zlepšujeme,“ dodala. 

Ostrava se držela polovinu zápasu 

Zápas na půdě Vítkovic byl stejně jako ten sobotní vyrovnaný jen do poloviny zápasu. Poté opět začaly úřadovat jen domácí hráčky a třech brankách v poslední části si za vítězství 5:1 připsaly druhý bod v semifinálové sérii. 

„Soupeř byl důraznější a agresivnější. Holky si zvykaly déle a do poloviny zápasu šlo o vyrovnané utkání. Postupem času tam ale napadaly góly, a jak jsem říkal holkám, dnes to bylo ještě důležitější vítězství než včera,“ zhodnotil trenér Vítkovic Tomáš Martiník. Podle ostravské útočnice Michaely Mlejnkové bude pro zdramatizování série potřeba, aby hráčky FBC zlepšily produktivitu. 

Výsledky 2. semifinálových duelů

Neděle 9. května

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Tatran Střešovice 2:0 (branky: 40. Adéla Polívková, 60. Vanessa Rebecca Keprtová) ONLINE, VIDEOOHLASY

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBC ČPP OSTRAVA 5:1 (branky: 20. Michaela Kubečková, 38. Sára Seevaldová, 44. Lucie Cholinská, 55. Barbora Husková, 59. Barbora Husková - 15. Kristína Hudáková) ONLINE, VIDEOOHLASY

​​

Obrázek