​​​

BOLESLAV O VÝHŘE NAD BOHEMIANS ROZHODLA VE TŘETÍ TŘETINĚ

15. 1. 2021

V rámci dohrávky druhého kola Livesport Superligy se v páteční večer potkaly dva týmy z horní poloviny tabulky. Mladá Boleslav ve svém prostředí měřila síly s Bohemians, kteří v lednu, stejně jako jejich soupeři, prozatím nezaznamenali porážku. Přestože Pražanům chyběl dvacet minut před koncem základní hrací doby jediný gól na srovnání, nakonec podlehli 3:6. Mladoboleslavští tak získali čtyřicátý bod.

Páteční duel odstartoval během přesilové hry přesnou střelou Jiří Curney, na nějž za dvě minuty navázal odpovědí Matyáš Krebner. Ten obdržel dlouhou přihrávku z obrany od Patrika Šebka a zavěsil míček za ležícího Bauera. Vyrovnaný stav netrval příliš dlouho, když si domácí vzali vedení zpět. Daniel Šebek vyjel na střed hřiště, odkud propasíroval míček za záda brankáře Bohemians. Oba gólmani si připisovali velmi důležité zákroky a zabránili hned několika inkasovaným gólům.

Přestože zelenobílí měli k dispozici čtyři početní převahy, ani jednu z nich nepřetěžili v branku. Když už se míček pohyboval kolem malého brankoviště, tak jej těsně před brankovou čárou zastavil Lukáš Bauer. Tým Michala Jedličky v polovině utkání zabral a jejich aktivita se projevila také na skóre. Po trefách Ondřeje Kawuloka a Jakuba Buršíka rázem svítilo na časomíře skóre 4:3 ve prospěch domácích.

Posledních dvacet minut rozhodlo o vítězi klání. Pátou branku střelou pod horní tyč zajistil Mikuláš Komárek, jehož doplnil necelých osm minut před závěrečnou sirénou Martin Tokoš. Bohemians si vyzkoušeli hru bez brankáře krátce po trestu Daniela Šebka, ale ani dva hráči navíc jim v překonání mladoboleslavské formace nestačili.

Mladá Boleslav, jakožto druhý celek Livesport Superligy, má na svém kontě po dohrávce druhého kola už čtyřicet bodů. Jejich soupeři zůstávají na průběžném čtvrtém místě.

Dohrávka 2. kola Livesport Superligy
Pátek 15. ledna

Předvýběr.CZ Florbal MB - FbŠ Bohemians 6:3 (branky: 5. Jiří Curney, 8. Daniel Šebek, 15. Jakub Gruber, 26. Tomáš Chroust, 45. Mikuláš Komárek, 53. Martin Tokoš - 7. Matyáš Krebner, 29. Ondřej Kawulok, 32. Jakub Buršík)