​​​​

OSTRAVA V PŘÍMÉM BOJI O TŘETÍ MÍSTO PORAZILA TATRAN

7. 4. 2021

Posledním zápasem základní části Extraligy žen byla středeční dohrávka 19. kola mezi Ostravou a Tatranem Střešovice. Nejednalo se o ledajaký zápas, nýbrž přímou bitvu o třetí místo. S lepším výchozím postavení do něj vstupovala domácí Ostrava, Tatran pro získání bronzové pozice musel naplno bodovat. Po napínavém průběhu se nakonec radovaly ostravské hráčky, které zvítězily 4:3.

Do utkání vstoupily aktivně Pražanky a hned po 24 vteřinách šly do vedení. I přes střeleckou převahu domácích se jim vedení podařilo do konce třetiny udržet. Aktivita ostravských hráček byla oceněna v polovině utkání, kdy vyrovnala Pavlína Bačová. Za pouhých šest vteřin později si však vedení vzaly zpátky hráčky Tatranu. Za další dvě minuty poté šťastnou brankou vyrovnala Natálie Hurníková.

Na začátku třetí třetiny nechtěně pomohla domácím hráčkám Kateřina Seemannová, když po jejím vyloučení využila přesilovou hru druhou brankou v utkání Pavlína Bačová. Pražské florbalistky se však nechtěly vzdát, ale svatyni Veroniky Tomšové se jim nedařilo trefit. Tři minuty před koncem zkusily hru v šesti, kterou však využila střelou do prázdné branky domácí Malwina Zagórska. Ani tato branka pro ně neznamenala konečnou, další hru v šesti bez brankářky dokázaly využít ke snížení na rozdíl jediné branky. Na trefu Elišky Machkové se již nepodařilo navázat, a tak si vítězství a tím i třetí příčku v tabulce připsala Ostrava.

DOHRÁVKA 19. KOLA EXTRALIgY ŽEN

Středa 7. dubna

FBC ČPP OSTRAVA – Tatran Střešovice 4:3 (branky: 29. Pavlína Bačová, 31. Natálie Hurníková, 46. Pavlína Bačová, 58. Malwina Zagórska - 1. Veronika Kopecká, 29. Lucie Železníková, 59. Eliška Machková) ONLINE, VIDEOHLASY