OTROKOVICE ZVRÁTILY VÝSLEDEK OSM VTEŘIN PŘED KONCEM

29. 11. 2020

Během nedělního odpoledne a večera se příznivci Livesport Superligy rozhodně nenudili. Nejprve sahal po třech bodech Hattrick, jemuž vystavil stopku v záverečných minutách a prodloužení Tatran, poté měli hodně blízko vyrovnání Black Angels a Bohemians. Radek Krajcigr sedmi kanadskými body zaskočil Vinohrady a první radost za tři body zažily Otrokovice, které si vystřelily výhru osm vteřin před koncem utkání.

Hattrick sehrál se střešovickým Tatranem opravdu vyrovnanou partii. První gól padl až ve dvacáté minutě z hole Petra Brautfergera. Brňané dokázali srovnat v šestadvacáté minutě a na začátku třetí části padly dvě slepené branky během dvaceti vteřin. Domácí hráči byli velmi blízko vítězství za tři body, ale Tatran zužitkoval hru bez brankáře a dotáhl střetnutí do prodloužení. V něm rozhodl v páté minutě Filip Langer.

Ve sportovním centru Dubina bylo veselo. Ačkoliv svěřenci Pavla Bruse zvrátili nepříznivý stav 0:2, ve kterém se ocitli již v sedmé minutě a odskočili několika trefami na 7:2, v závěrečné fázi z toho bylo pořádné drama, kdy čtyři minuty před koncem snižoval na 7:8 z pohledu Bohemians Matyáš Krebner. Zelenobílí se tak po kanonádě proti České Lípě dalšího bodového zářezu nedočkali a jedou z Ostravy s prázdnou.

Vcelku jednoznačný průběh mělo utkání v České Lípě, kde domácí florbalisté zdolali soupeře z SKV. Královské Vinohrady i přes téměř třicet vyslaných střel tápaly v koncovce, hlavní hvězdou večera tak byl Radek Krajcigr, jehož sedmibodový příděl pomohl k vysoké výhře 11:5. Diváci mohli zpozorovat ještě hattrick v podání Ondřeje Kopiče a hostující Lukáše Gregor obstaral čtyři z pěti tref svého mužstva.

Na Jižním Městě se odehrálo pražské derby, o nějž se postarali muži Chodova a Sparty. Ačkoliv sparťané prohrávali již 0:3, ve druhé třetině bylo dvakrát srovnáno a o všem musela rozhodnout třetí část hry. Vedení 5:4 přiklepl Chodovu Tom Ondrušek, po němž se trefil ještě v přesilové hře dvougólový střelec večera Marek Vávra.

O své body se museli strachovat také mladoboleslavští florbalisté, na jejichž přesné rány dokázali soupeři z Black Angels reagovat velmi efektivně. Mezi nejlepší výkony večera by se mohl řadit také ten od Tomáše Hanáka, který nastřílel Mladé Boleslavi čtyři góly a na jeden přihrál. V poslední dvacetiminutovce se domácí hráči hnali za vyrovnáním, avšak družina Petra Novotného byla o jeden gól šťastnější, a tak si ze sportovní haly Kbely odváží vítězství za tři body.

Panteři se dočkali vytoužené tříbodové výhry, když dokázali zvrátit vývoj skóre v ostravské ČPP Aréně. Přestože Otrokovice pět minut před koncem ztrácely na Ostravu dva góly, v poslední minutě se jim podařilo vyrovnat z hole Petera Nehily a osm vteřin před závěrečnou sirénou rozjásal otrokovickou střídačku Ladislav Gál. Panthers tak získali svou první výhru v základní hrací době v letošní sezoně.

Highlights z jednotlivých utkání naleznete zde.

Výsledky 9. KOLA LIVESPORT SUPERLIGY
Neděle 29. 11.

FBŠ Hummel Hattrick Brno - Tatran Teka Střešovice 3:4p (branky: 27. Šimon Leško, 41. Adam Hemerka, 57. David Coufal - 20. Petr Brautferger, 41. Matěj Havlas, 58. Martin Pánek, 65. Filip Langer)
VIDEOOHLASY BRNO - VIDEOOHLASY TATRAN

1. SC TEMPISH Vítkovice - FbŠ Bohemians 8:7 (branky18. Štěpán Kaleta, 28. Jan Šebesta, 32. Rostislav Gattnar, 37. Marek Matejčík, 38. Adam Delong, 40. Jakub Hubálek, 42. Šimon Kuczera, 46. Jakub Hubálek - 3. Jan Malič, 7. Viktor Kopecký, 45. Filip Forman, 48. Michal Vojtíšek, 49. Michal Vojtíšek, 51. Viktor Kopecký, 56. Matyáš Krebner)
VIDEOOHLASY

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - ACEMA Sparta Praha 6:4 (branky5. Marek Vávra, 7. Michal Strnad, 7. Ondřej Mikeš, 38. Jiří Koutný, 50. Tom Ondrušek, 56. Marek Vávra - 20. Lukáš Ujhelyi, 23. Jakub Kolstrunk, 23. Ondřej Hurt, 40. Josef Juha)
VIDEOOHLASY

FBC 4CLEAN Česká Lípa - TJ Sokol Královské Vinohrady 11:5 (branky5. Radek Krajcigr, 6. Jakub Jirsa, 13. Jakub Jirsa, 17. Radek Krajcigr, 21. Ondřej Kopič, 29. Radek Krajcigr, 46. Radek Krajcigr, 47. Jaromír Ekl, 47. Jakub Karel, 48. Ondřej Kopič, 50. Ondřej Kopič - 7. Lukáš Gregor, 30. Lukáš Gregor, 38. Lukáš Gregor, 52. Ondřej Stuchlík, 56. Lukáš Gregor)
VIDEOOHLASY ČESKÁ LÍPA - VIDEOOHLASY SKV

BLACK ANGELS - Předvýběr.CZ Florbal MB 8:9 (branky3. Tomáš Hanák, 26. Jakub Renčín, 34. Radek Hanák, 43. Matěj Boček, 48. Tomáš Hanák, 52. Tomáš Hanák, 54. Tomáš Hanák, 58. Matěj Boček - 3. Jakub Bína, 8. Daniel Šebek, 25. Martin Tokoš, 33. Jakub Bína, 35. Milan Tichý, 39. Mikuláš Komárek, 40. Jan Natov, 54. Jan Natov, 57. Petr Krzyžanek)
VIDEOOHLASY

FBC ČPP OSTRAVA - Hu-Fa PANTHERS OTROKOVICE 6:7 (branky15. Ivo Dohnal, 17. Marcel Jakubec, 24. Petr Kittel, 27. Petr Kittel, 54. Wojciech Malajka, 55. Wojciech Malajka - 4. Vlastimil Červenka, 18. Lukáš Kvapil, 40. Ladislav Gál, 42. Martin Grlický, 58. Peter Nehila, 60. Peter Nehila, 60. Ladislav Gál)