​​

KANONÁDA BOHEMIANS, TATRAN PŘESTŘÍLEL OSTRAVU

28. 11. 2020

Sparta si v dramatickém závěru udržela těsné vedení proti Brnu, které se půl minuty před závěrečnou sirénou dostalo na rozdíl jedné branky. Florbalisté Black Angels a Libercem otočili své duely a stali se vítězi stejně jako Bohemians a střešovický Tatran. Tyto dva pražské týmy jako jediné nasázely přes deset branek. Jak bude vypadat nedělní kolo po slibném sobotním rozjezdu?

V prvním utkání sobotního programu museli diváci u svých obrazovek čekat třináct minut na úvodní trefu, kterou obstaral Lukáš Ujhelyi, čímž odstartoval tříbodové vítězství svého mužstva. V šestatřicáté minutě svítilo na časomíře skóre 5:0 a již to vypadalo na slušný debakl. Hosté se však dokázali postavit této situaci a zareagovali. Ještě do konce druhé periody snížili a v závěru vzájemného střetnutí dokonce sahali po vyrovnání, když Tomáš Brom vsítil branku na 4:5 v čase 59:29.

O pár kilometrů dál, ve sportovním centru Řepy, rozehrálo ostravské FBC duel se Střešovicemi nadějně. Ostravané začali proti Tatranu velmi dobře, když po pěti minutách měli dvoubrankový náskok, ale v rámci další pětapadesáti minut už moc produktivní nebyli. Ještě do 27. minuty svítila na ukazateli remíza, poté se ale strhla osmigólová smršť střešovických florbalistů. Bratrský souboj tak dopadl lépe pro Ondřeje Vítovce, Petr musel překousnout pořážku.

V Riegrových sadech měli muži SKV skvěle rozehranou partii až do padesáté minuty. Vedení 5:2 ztratili během necelých čtyř minut a Black Angels si tak po skvělé koncovce připsali na své konto do tabulky Livesport Superligy plný počet bodů. „My jsme na to dojížděli loňskou sezonu, že jsme s takovými týmy body ztráceli nebo remizovali a v konečném součtu nás to stále postup do play-off. Jsou to strašně důležité tři body,“ říká trenér Petr Pajer ze strany Black Angels.

Otrokovice již nejsou bez bodu, ale tato bodová ztráta musí pantery hodně mrzet. Tři minuty v první třetině stačilo domácích k tomu, aby si vytvořili čtyřbrankový náskok, jenže Liberec se tímto mankem nenechal zastrašit a v konečném součtu bere dva body za výhru v prodloužení. Velkou zásluhu na tom má Jakub Kopecký, jenž se podílel na třech ze čtyřech gólů v základní hrací době. „Rychle jsme se nabažili toho, že vedeme 4:0 a mysleli jsme si, že se nemůže nic stát,“ komentuje ztrátu vedení kouč Michal Kvapil.

Bohemians se sobotní duel povedl na výbornou. Od sedmé minuty jasně na hřišti dominovali, což přetěžili v patnáct gólů. V hlavní roli byl navrátilec ze Švédska Filip Forman, který se blýskl statistikou 2+4, dalšími pěti kanadskými body zazářili Matěj Pěnička s Mikulášem Formanem. Ze strany České Lípy se o polovinu branek zasloužil Oldřich Jireček.

Highlights z jednotlivých utkání naleznete zde.

Výsledky 8. kola Livesport Superligy
Sobota, 28. listopadu

ACEMA Sparta Praha - FBŠ Hummel Hattrick Brno 5:4 (branky14. Lukáš Ujhelyi, 22. Dominik Beneš, 24. Mikuláš Krbec, 33. Lukáš Ujhelyi, 37. Josef Juha - 40. René Slezák, 54. David Coufal, 59. René Slezák, 60. Tomáš Brom) VIDEOOHLASY

TJ Sokol Královské Vinohrady - BLACK ANGELS 5:6 (branky6. Lukáš Gregor, 27. Ondřej Stuchlík, 30. Michal Strachota, 48. Michal Strachota, 50. Lukáš Lanc - 9. Radek Hanák, 32. Matouš Burian, 52. Matěj Boček, 53. Jan Kopecký, 54. Jakub Renčín, 56. Filip Neklan) VIDEOOHLASY

Hu-Fa Panthers Otrokovice - FBC Liberec 5:6p (branky: 14. Peter Nehila, 14. Ladislav Gál, 16. Michal Nagy, 17. František Vykopal, 39. Martin Grlický - 25. Prokop Ferdan, 35. Vojtěch Janeček, 40. Patrik Rozkovec, 45. Jakub Kopecký, 48. Jan Světlík, 65. Tomáš Dlesk) VIDEOOHLASY

Tatran Teka Střešovice - FBC ČPP Ostrava 11:3 (branky9. Martin Pánek, 17. Ondřej Němeček, 26. Wojciech Malajka, 29. Pavel Sládeček, 35. Ondřej Němeček, 38. Milan Meliš, 41. Matěj Havlas, 42. Petr Novotný, 47. Filip Langer, 50. Petr Brautferger, 59. Matěj Havlas - 3. Dominik Eichner, 6. Ivo Dohnal, 27. Lukáš Pešat) VIDEOOHLAS TATRAN - VIDEOOHLAS OSTRAVA

FbŠ Bohemians - FBC 4CLEAN Česká Lípa 15:6 (branky: 8. Ivan Tomčo, 9. Matěj Pěnička, 9. Mikuláš Forman, 13. Mikuláš Forman, 17. Patrik Šebek, 22. Jakub Buršík, 33. Filip Forman, 36. Matěj Pěnička, 39. Filip Forman, 44. Mikuláš Forman, 49. Jakub Šárka, 54. Viktor Kopecký, 54. Matěj Pěnička, 54. Matyáš Krebner, 57. Matěj Pěnička - 4. Radek Krajcigr, 13. Oldřich Jireček, 40. Radek Krajcigr, 40. Václav Vavruška, 44. Oldřich Jireček, 57. Oldřich Jireček) VIDEOOHLASY