​​​​​​​

ŽIVĚ: ŠVÉDI DALI LEKCI LOTYŠŮM A V SEMIFINÁLE SE POMĚŘÍ SE ŠVÝCARSKEM

7. 12. 2018

Švédi se pomalu dostávají do obrátek, po s přehledem zvládnuté základní skupině pro ně nyní světový šampionát začal doopravdy. V souboji o postup do semifinále deklasovali florbalisty Lotyšska vysokým skóre 14:1.

ŠVÉDSKO - LOTYŠSKO 14:1

textový online
Český florbal / IFF

videopřenos
Česká televize

​Švédové ke svému čtvrtfinále s Lotyšskem přistoupili opravdu zodpovědně a svému soupeři v úvodní části zápasu vůbec nic nedovolili, ten se na polovinu Švédů dostával opravdu sporadicky. Zářily především hvězdy Falunu, Rasmus Enström vstřelil dvě branky, Emil Johansson si připsal tři asistence.

​Johansson s Enströmem otevírali i prostřední část zápasu, když se přesně v tomto pořadí trefili. Pro prvně jmenovaného se jednalo o čtvrtý bod v utkání, druhý zkompletoval hattrick. Vzápětí se z povedené brejkové situace podařilo snížit Rolandsi Kovalevskisovi. Poté však následovaly dva po sobě jdoucí góly snajpra švédské reprezentace Martina Östholma, na něhož ještě navázal v pouhých třiceti letech nejproduktivnější hráč historie švédského nárdoního týmu Kim Nilsson.

Poslední třetinu už si švédští hráči udělali hezkou a pošetřili síly na semifinále. Skóre jen kosmeticky upravili Tobias Gustafsson a svým druhým gólem superstřelec Alexander Galante Carlström.

​Švédský národní tým si se čtvrtfinálovým utkáním poradil skutečně s bravurou. O osudu zápasu rozhodl již v první třetině, kdy se výrazně zaměřil na silný nástup do utkání. Dvě třetiny tak mohl využít na střádání sil na semifinálovou bitvu se Švýcarskem, které se sice s Nory o výsledek tahalo až do prodloužení, ale oproti Švédům mělo o den více na odpočinek.