RANOCHOVÁ DOVEDLA CHODOV KE TŘETÍMU BODU, VÍTKOVICE POSTOUPILY

16. 5. 2021

Nedělní odpoledne se neslo ve znamení čtvrtých semifinálových duelů Extraligy žen. Vítkovice si v něm zajistily vstupenku do superfinále, když ovládly třetí třetinu a zvítězily poměrem 8:3. Po vítězství ve všech čtyřech vzájemných zápasech se tak šňůra vítkovické neporazitelnosti zaokrouhlila již na 30 duelů v řadě. V 17 hodin odstartoval také důležitý souboj v Praze, který byl směrem k budoucímu vývoji série velmi důležitý. Tatran měl možnost doma srovnat stav série na 2:2 na zápasy, Chodov však taktickou bitvu zvládl a odskočil tak do vedení 3:1.

První perioda čtvrtého ostravského derby patřila polským reprezentantkám, prosadily se totiž hned dvě ze tří. Již v čase 00:57 se do vedení dostaly domácí hráčky po trefě Malwiny Zagórské, na konci první dvacetiminutovky zase Vítkovice srovnaly z hole Zuzanny Krzywak. Jejich třetí reprezentační parťačka Dominika Buczek na sebe nenechala dlouho čekat, ve druhé třetině se vydala na útočný výlet na soupeřovu polovinu a přesnou ranou dostala rytířky poprvé v zápase do vedení.

Klub FBC Ostrava dnes po čtyřicet minut hry předváděl opravdu povedený výkon, znamenité byly zejména jeho nástupy do třetin, ve kterých se domácí hráčky vždy dostaly do vedení již v první minutě – ve druhé periodě skórovaly dokonce již v čase 00:09 po samostatném úniku Pavlíny Bačové.

Napjatému utkání o všechno nechyběly emoce, trestná střílení ani trefené brankové konstrukce, které se v prostřední části ozvaly hned dvakrát. Nejprve cinklo břevno za brankářkou Vítkovic Viktorií Karasovou, následně pak také za její soupeřkou Veronikou Tomšovou.

V závěrečné dvacetiminutovce však jako by se celý systém ostravského FBC sesypal. Ztráta následovala ztrátu a Vítkovice se tak brzy dostaly do vedení 6:3, navíc dostaly k dispozici hned dvě přesilové hry a jedno trestné střílení. Rytířky si tak poměrně bezproblémově došly pro čtvrté vítězství v sérii a nyní se již mohou těšit na závěrečné supefinále.

A zatímco v Ostravě se s brankami opět nešetřilo, v Praze tomu bylo přesně naopak. Chodov ve velmi vyrovnaném duelu nakonec odvrátil srovnání série, když po trefách Patricie Suchanové a Karolíny Suché udržel opravdu těsný náskok 2:1. V pátém duelu semifinálové série tak chodovské hráčky budou mít mečbol a Tatran bude muset odvracet konec sezony.

V zápase ve střešovické Stodole se znovu blýskla chodovská brankářka Hana Ranochová, která držela neprůstřelnost celých 117 minut a 56 vteřin herního času a drží si tak neuvěřitelný průměr 0,75 obdržené branky na zápas.

výsledky semifinále extraligy žen

Neděle 16. května, 4. zápasy

FBC ČPP OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:8 (branky: 1. Malwina Zagórska, 21. Pavlína Bačová, 33. Denisa Kotzurová - 16. Zuzanna Krzywak, 22. Sára Seevaldová, 23. Dominika Buczek, 41. Michaela Kubečková, 48. Denisa Ferenčíková, 49. Sára Seevaldová, 56. Barbora Husková, 58. Dominika Buczek) ONLINE | VIDEOOHLASY - konečný stav série 0:4

Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:2 (branky: 58. Michaela Mechlová - 3. Patricie Suchanová, 48. Karolína Suchá) ONLINE | VIDEOOHLASY - stav série 1:3