​​​​​

ŽIVĚ: ŽENY PADLY SE ŠVÉDSKEM NEJTĚSNĚJŠÍM ROZDÍLEM

9. 11. 2018

Ženský výběr šel do akce proti mistryním světa. Naše reprezentace vstoupily do Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu zápasem se Švédkami. Juniorky v dopoledním duelu s tímto soupeřem padly 4:8, což chtěly ženy nyní napravit.

Utkání začalo přesně tak, jak Češky určitě nechtěly. Už po šesti vteřinách hry se dopředu dostala Johanna Hultgrenová a poslala Švédsko do vedení 1:0. Skóre se však převážilo na stranu Tre Kronor ještě více, když za záda Jany Christianové spadly další dva míčky. Aspoň částečnou odpověď si brzy připravila Denisa Ratajová a Česko se drželo v boji. Před koncem první třetiny ale Švédky opět odskočily po nepřesnosti v rozehrávce soupeře.

Druhá pasáž zápasu zůstávala poměrně dlouho bez branek. Změnu v tomto vývoji udělala až Michaela Mlejnková, která snížila z českého pohledu na 2:4. Tento stav tak sliboval, že se skóre ještě zamotá. A to se i stalo. Naše družstvo získalo nebývalé sebevědomí a krok po kroku srovnalo na 5:5. Denisa Ratajová navíc měla před startem třetího dějství na kontě již dva góly a asistenci.

Další momenty však zvládlo lépe Švédsko, jež se ujalo náskoku 6:5. Češky pak sice získaly výhodu v podobě dvou přesilovek, jenže ani jednu z nich střelecky neproměnily. O vyrovnání se nakonec postarala Adéla Bočanová, když upravovala výsledek sedm a půl minuty před koncem třetí části. Půlminutu před závěrečnou sirénou ovšem přišlo obrovské zklamání - Švédky daly rozdílovou trefu a braly všechny body. K senzační remíze chybělo málo.