{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZKUŠENÉ ČESKÉ DUO BUDE ŘÍDIT ZÁPASY MS JUNIOREK

Obrázek ke článku
26. 8. 2022

Již příští středu vypukne očekávané mistrovství světa juniorek v polských Katovicích. Na světový šampionát se nepřipravují jen samotné hráčky, ale samozřejmě i rozhodčí. Česko bude zastupovat zkušený rozhodcovský pár Tomáš Kostinek – Martin Reichelt. Řídit zápasy bude celkově osm párů rozhodčích ze sedmi různých zemí.

Mezi nimi bude i český velezkušený pár Martin Reichelt a Tomáš Kostinek. Pro oba se nejedná o první mezinárodní účast, pískali již na předešlém mistrovství světa juniorek konaném ve švédské Uppsale a na témže místě o pár týdnů později rozhodovali také duel o zlato na senioském šampionátu. 

Kromě velkých zkušeností na mezinárodní úrovni mají zkušenosti i z tuzemské extraligy a řídili například Superfinále florbalu v roce 2021.

To však není jediná česká stopa na poli arbitrů. O rozhodčí se na nadcházejícím mistrovství světa bude starat Petr Galasovský, který je současným předsedou Komise rozhodčích a delegátů.

Jejich kolegy a kolegyněmi budou rozhodčí jak z tradičních florbalových zemí, jako jsou Švédsko, Finsko a Švýcarsko, ale nebudou chybět ani páry z Ukrajiny, Singapuru a domácího Polska.

Celkem bude řídit zápasy osm dvojic rozhodčích, z nichž dva jsou čistě dámské – Mona Franzonová s Josefine Hedelindovou ze Švédska a Carmen Teová a Bin Bin Linová ze Singapuru.


Všechny rozhodcovské páry:

Mona Franzonová a Josefine Hedelindová (Švédsko)

Carmen Teová a Bin Bin Linová (Singapur)

Martin Reichelt a Tomáš Kostinek (Česko)

Pertti Kirsilä a Timo Järvi (Finsko)

Marcin Rozmiarek a Krzysztof Mielewczyk (Polsko)

Olle Eliasson a Jörgen Andersson (Švédsko)

Christian Friemel a Erik Hasselberg (Švýcarsko)

Artěm Zolotar a Volodar Ilyk (Ukrajina)

Obrázek