{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZKUŠENÍ TRENÉŘI PŘEVEZMOU MLÁDEŽNICKÉ VÝBĚRY

Obrázek ke článku
11. 8. 2020

Posun mládežnického florbalu a spolupráce napříč kluby. Mladé hráče nově bude místo každoročního turnaje čekat několik vícedenních akcí. A jako první se sešli vybraní trenéři, aby si nastavili strategii fungování a základní principy.

Komise vzdělávání a mládeže odsouhlasila do funkce hlavní trenéry jednotlivých týmů. "Na to došlo 
už v minulých měsících, teď si k sobě každý z nich vybral dva asistenty. Na kempech však nebude pouze toto trenérské složení, ale budeme zvát i další dva asistenty-trenéry z klubů, které působí v místě konání daného kempu, a nabídli jim tak možnost spolupracovat s hlavními trenéry, zapojit se a získat zajímavé a cenné informace," vysvětluje Renáta Typlová, předsedkyně Komise vzdělávání a mládeže.

Na úvodním dvoudenním setkání si trenéři nastavili pravidla vzájemného fungování, principy chování 
směrem k hráčům, oddílům a ostatním koučům. "Atmosféra byla skvělá," líčí Jiří Jakoubek, který má na starosti hráčský rozvoj a talentovanou mládež. "Vnímáme novou strukturu jako možnost předávat hráčům kompletní informace o florbalovém výkonu a o cestách, jakými ho co nejlépe rozvíjet. Stejné info pak mohou čekat trenéři, rodiče i hráči z míst, kam kempy zavítají," pokračuje hlavní kouč loňských juniorských mistrů světa.

Cílem projektu je získat nejlepší dostupné odborníky, kteří budou mít za úkol co nejvíce posunout mládežnický florbal kupředu. "Mám velkou radost, že o to námi oslovení trenéři měli zájem a půjdou do toho," těší ředitele nesoutěžního úseku Jana Jirovského.

"Jsem ráda, že tento celý projekt zahrnuje právě i vzájemnou spolupráci mezi trenéry napříč kluby v celé České republice,“ dodává Typlová.

Seznam trenérů:

BU17 západ - Petr Novotný
BU17 východ - Ladislav Štancl
BU16 západ - David Podhráský
BU16 východ - Miroslav Vybíral
BU15 západ - Jan Třískala
BU15 východ - Ivo Jochman
BU14 západ - Jan Volák
BU14 východ - Jiří Bořecký

GU17 západ - Michaela Marešová
GU17 východ - Šárka Stará
GU15 západ - Michal Vojáček
GU15 východ - Martin Czeczinkar

Obrázek