{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZLATO Z CHLAPECKÉHO TURNAJE ODM 2019 PUTUJE DO PRAHY

Obrázek ke článku
27. 6. 2019

Letní Olympiáda dětí a mládeže zná konečné pořadí v chlapecké části turnaje. Medaile nakonec putují do hlavního města, Moravskoslezského a Středočeského kraje.

V chlapeckém finále se proti sobě postavila dvě neporažená mužstva. Svou dominanci v turnaji nakonec potvrdila Praha, která svého soupeře z Moravskoslezského kraje přetlačila v poměru 7:2. Hráči Moravskoslezského kraje se sice brzy dostali do vedení 1:0 zásluhou kapitána Adama Palčinského, otěže zápasu ale od té doby pevně třímali v rukou hráči z hlavního města. Při chuti byl zejména Lukáš Kafka, který po čtyřgólovém představení v semifinále přidal finálový hattrick. I díky němu a téměř bezchybné defenzivní hře získala Praha zasloužené zlato po výsledku 7:2.

Zápas o třetí místo nabídl drama, na které se bude dlouho vzpomínat. Liberecký kraj proti svému soupeři ze Středních Čech vedl v prvním poločase již 5:1 a vše nasvědčovalo tomu, že bronz zůstane pod Ještědem. Borci ze Středočeského kraje ale zapnuli na vyšší stupeň a náskok svého soka postupně mazali až do remízového stavu 5:5. Zlomený Liberecký kraj vzkřísil Ondřej Cejnar, který zařídil další vedení pro svůj tým. Tři minuty před koncem zápasu však srovnal Jakub Svoboda a o držitelích medailí musela rozhodnout trestná střílení. V nich nakonec byli úspěšnější Středočeši, kteří tak dotáhli málo vídaný comeback, a na turnaji obsadili třetí příčku. 

Duel o 5. místo proti sobě svedl geograficky vzdálené soupeře z krajů Zlínského a Karlovarského. Zlínští svůj poslední zápas na turnaji dohrávali bez bratří Ležatků, přesto se jim podařilo nad příjemným překvapením turnaje z Karlových Varů zvítězit 7:5. Unikátní statistikou se na turnaji mohl pochlubit Lukáš Pobořil, který bodoval v každém utkání ODM. Celkově na své konto zapsal 21 bodů (12+9) v devíti utkáních a zařadil se mezi nejproduktivnější hráče turnaje.

Veškeré florbalové zápolení v Liberci končilo utkáním o 7. místo. V něm se střetly týmy z Vysočiny a Jihomoravského kraje. Jihomoravané měli na ODM skvělý start, ale poté jakoby sundali nohu z plynu. Proti Vysočině ale předvedli vysoký standard a nakonec se s turnajem rozloučili vítězstvím 9:3. Při chuti byl zejména pětigólový Jan Skalník, kterému na tři branky přihrával Lukáš Macháček.

V tabulce play out se nejlépe vedlo Olomouckému kraji, který nakonec obsadil v turnaji 9. příčku. Za papírovými předpoklady tentokráte zaostali žáci Ústeckého kraje, kteří i přesto, že zakončili turnaj dvěma výhrami, skončili na 13. místě.

Konečné pořadí turnaje dívek:

1. Praha
2. Moravskoslezský kraj
3. Středočeský kraj
4. Liberecký kraj
5. Zlínský kraj
6. Karlovarský kraj
7. Jihomoravský kraj
8. Kraj Vysočina
9. Olomoucký kraj
10. Jihočeský kraj
11. Plzeňský kraj
12. Královéhradecký kraj
13. Ústecký kraj
14. Pardubický kraj

Další články

Žádné články k zobrazení

Obrázek