​​

ZLATO ZE SVĚTOVÝCH HER BERE ŠVÉDSKO

30. 7. 2017

Historicky první florbalové finále Světových her sehrály týmy Švédska a Švýcarska. Tyto dva celky se potkaly již ve skupině, kde zvítězilo Švédsko, avšak po velice vyrovnaném zápase, který se hrál ve vysokém tempu. Stejného vítěze mělo i finálové utkání, Švédsko zvítězilo nad Švýcarskem 7:5 a stává se tak prvním vítězem florbalového turnaje Světových her.

Švédsko postoupilo do finále přes český tým, se kterým to rozhodně nemělo lehké a muselo se dokonce v zápase dotahovat. Naopak Švýcaři odehráli semifinále proti Finsku a po celou dobu utkání určovali tempo hry právě oni. I proto byl Švýcarský tým velice odhodlaný Švédy ve finále porazit a dokázat, že se s ním ve světové špičce musí počítat.

„Bylo velice těžké Švýcary dneska porazit. Hráli velice dobře, měli jsme s nimi velké problémy, ale zároveň jsme silní v závěru zápasu,“ hodnotil utkání Alexander Galante Carlström.

I od začátku zápasu se Švédskem působilo Švýcarsko jako dominantní celek a když zvyšovalo tři minuty před koncem druhé třetiny na 5:2, někteří lidé už je možná začali brát za překvapivé vítěze. Poté ale švédští hráči pořádně přidali na tempu své hry a naprosto suverénním způsobem si vzali zpět kontrolu nad utkáním. Během dvaceti sekund snížili na rozdíl jediné branky, navíc v poslední sekundě druhé třetiny proměnil Kim Nilsson nájezd a skóre bylo vyrovnáno.

„V ten moment jsme nenasadili žádnou speciální taktiku. Prostě jsme si věřili. Víme, že jsme dobří, takže pokud hrajeme tak, jak víme, že umíme, nikdy nepochybujeme o našem vítězství.“

Kim Nilsson se trefil v utkání poté ještě jednou a dokonal obrat, na který už Švýcaři nedokázali odpovědět. V závěru utkání si seveřané už skóre pohlídali, navíc přidali ještě jeden gól do prázdné brány a mohli se radovat z titulu vítězů Světových her.

„Vítězství pro nás hodně znamená. Je to velký turnaj s nejlepšími týmy světa a zlato vždycky znamená hodně, takže si toho velice vážím,“ řekl o významu vítězství pro Švédsko Carlström.