{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

ZMĚNA V NOMINACI: GARČAR NAHRADÍ REHABILITUJÍCÍHO JELÍNKA

Obrázek ke článku
20. 7. 2017

Již dnes začínají Světové hry, které letos hostí polská Vratislav. Florbal se na tomto turnaji představí poprvé za týden, v českém táboře ale ještě na poslední chvíli dochází k výměně hráčů. Reprezentačního kapitána Jana Jelínka, který rehabilituje po zranění, nahradí Milan Garčar, který se v dubnu vrátil do národního týmu po čtyřech letech.

Pouhých sedm dní zbývá do okamžiku, kdy se florbal představí na Světových hrách ve Vratislavi. Petri Kettunen s asistenty Milanem Fridrichem a Radkem Sikorou přesto na poslední chvíli museli pozměnit nominaci. Rehabilitujícího Jana Jelínka jsou nuceni nechat doma, místo něj ukázali na navrátilce do národního týmu, Milana Garčara.

Zlomová sezóna 

Švýcarský celek Kloten-Bülach Jets, jehož barvy v poslední sezóně hájil i zkušený český bek, neprožil povedenou sezónu. Do play-off šel jako osmý nasazený a hned v prvním kole vyřazovací části nezvládl souboj s pozdějšími vítězi z Wileru-Ersigen. 12. března tak Tryskáčům skončila sezóna. 

O měsíc později, tedy 15. dubna, přišla pro Garčara nečekaná pozvánka do národního týmu. Reprezentační dres oblékl po čtyřleté pauze. „Bude zajímavé mít k dispozici úspěšného trenéra, který umí vyhrávat - to je vždycky skvělé. Tohle byla pro nároďák trefa. Těším se na elitní florbal," vyjádřil se tehdy pro Český florbal. Přesně za sedm dní přišlo další překvapení: bývalý hráč Tatranu se upsal Spartě, do které se vrací po dvanácti letech.

Český světoběžník, jenž působil ve švédském Falunu, finském Nokianu či právě švýcarském Klotenu, uzavřel své putování návratem domů. „Věděl jsem, že se za všech okolností budeme muset po nadcházející sezóně vrátit domů, protože naše starší dcerka bude nastupovat do první třídy," vysvětluje důvod návratu.

Světové hry ve Vratislavi

Účast na Světových hrách je skvělou příležitostí, jak přiblížit florbal Olympijským hrám. A podobně to vnímá i Garčar. „Souhlasím, jde o skvělou příležitost rozšířit povědomí o našem sportu a prezentovat jej během významné sportovní události. Musíme zaujmout, pobavit."

Nahuštěný program až čtyř zápasů ve čtyřech dnech je ještě intenzivnějším záběrem než reprezentanti znají ze světových šampionátů, navíc pravděpodobnost měření se všemi třemi týmy světové špičky je ještě vyšší. „Věřím, že budeme velice silní a prodáme náš potenciál. Ano, i Češi mohou pomýšlet na zlato. I samotný fakt, že se jedná o výjimečný turnaj nás požene vpřed," myslí si si Garčar.

Milan Garčar není ten typ obránce, který se vyžívá pouze v defenzivní hře. Divákům rád ukáže i své střelecké schopnosti. Ve čtyřiašedesáti zápasech za národní tým vsítil jedenáct branek a na devět přihrál.„Bude záležet, jaké úkoly dostanu od trenérů. Na druhou stranu, ten kdo mě zná, ví, že mám rád ofenzivnější florbal, ke kterému střílení branek patří," zakončuje. 

​​

Obrázek