{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

ZMĚNA V NOMINACI, NA SVĚTOVÉ HRY VYRAZÍ BENEŠ S ŠINDLEREM

Obrázek ke článku
29. 6. 2022

Trenér seniorského výběru Jaroslav Berka musel udělat týden před odletem do dějiště Světových her dvě změny v sestavě. Kvůli zranění se omluvili Jakub Hubálek a Ondřej Vítovec. Místo nich hlavní kouč nominoval Dominika Beneše s Matyášem Šindlerem. 

„Výpadek obou kluků nás samozřejmě mrzí a přejeme jim, aby byli co nejdříve zpátky ve hře. Zároveň je pro nás v této situaci dobré, že jsme si nové vazby mohli vyzkoušet už teď na soustředění v Kladně, kde jsme pracovali s celým týmem, který do Birminghamu odletí,” komentuje změnu v sestavě Berka. 

Oba dva florbalisté byli součástí bronzové výpravy do Helsinek. Nyní doplní mladý a perspektivní český tým i v boji o medaile na Světových hrách. „I díky omezenému počtu hráčů, které s sebou můžeme na Světové hry, pro nás bylo snazší hledat náhradu. Kluci nám typově zapadají do sestavy, mají s reprezentací zkušenosti a věřím, že budou na Světových hrách hrát důležitou roli a pomůžou nám k úspěchu,” doplňuje hlavní trenér. 


Aktuální nominace reprezentace mužů na Světové hry

Brankáři: Lukáš Bauer (Florbal MB), Martin Beneš (Sparta Praha). 

Hráči: Jiří Besta, Adam Delong, Matyáš Šindler (vš. 1. SC Vítkovice), Dominik Beneš, Adam Hemerka, Lukáš Punčochář (vš. Florbal MB), Filip Forman (FbŠ Bohemians), Matěj Havlas, Ondřej Němeček (oba Tatran Střešovice), Mikuláš Krbec (Sparta Praha), Filip Langer (FBC Kalmarsund, Švéd.), Josef Rýpar (Linköping IBK, Švéd.).  

Obrázek